YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Gürsel Tekin: 12 tane başörtülü aday adayımız var
CHP Genel Sekreter Gürsel Tekin, Millî Gazete’yi ziyaret etti 'Başörtülü adayımız olabilir' dedi.
Gürsel Tekin: 12 tane başörtülü aday adayımız var
17 Mart 2015 / 19:35 Güncelleme: 17 Mart 2015 / 19:36

Geçmiş dönemde başörtülü öğrencilerin üniversite ve kamuda çalışmalarının önün açan Anayasa değişikliğinin iptali için başvuran CHP'de şimdi muhafazakar kesimden oy alabilmek için 'başörtülü aday gösterbiliriz' sözüyle oy toplamaya başladı.

10-12 civarında başörtülü aday adaylığı başvurusu olduğunu belirten Tekin, önseçim sonuçlarına göre başörtülü aday gösterebileceklerini belirtti.

Tekin, “Bizim, insanları giyimiyle, kuşamıyla, diliyle tarif etmekten vazgeçmemiz lazım. Bizim için İstanbul Suadiye’de oturan kız kardeşimiz ne kadar kıymetliyse, Erzurum, Ardahan, Çorum’da oturan başörtülü kardeşimiz de o kadar kıymetlidir” dedi.

'Davam' kitabıyla poz verdi

Merhum BaşbakanNecmettin Erbakan'ın DAvam adlı kitabıyla da poz vermeyi ihmal etmeyen Gürsel Tekin, 28 Şubat postmodern darbesini de eleştirdi ve 'Her siyasi parti eleştirilebilir; her siyasi partinin eksikleri, fazlaları vardır. Ama siyasi partilerin insanları yaşam biçimleriyle, giyim kuşamları ile tarif etmesi büyük bir eksiklik ve ayıptır. Geçmiş dönemlerde bu hatalar yapılmıştır, bu hatalardan herkes dersini almıştır. Biz bu konuda samimiyiz, samimiyeti 28 Şubat’ta gösterdim. Orada en azından kendi gücümüz nispetinde göstermişiz. Her siyasi partinin yapması gereken bir iştir” değerlendirmesinde bulundu.

"Başörtülü aday gösterebiliriz"

Tekin, “Genel seçimler öncesi başörtülü aday gösterecek misiniz?” şeklindeki sorumuza da şu karşılığı verdi: “Geçmiş dönemde merkez sağda, AKP’de siyaset yapan çok arkadaşımız, şu anda bizde siyaset yapıyor, yapmaya da devam edecek. Önümüzdeki günlerde de bu devam edecek. Kamuoyu yoklamalarına da yansıyacak. Benim bildiğim şu anda 10-12 başörtülü aday adayımız var. Bir kısmı ön seçime gireceği için seçimde neyin çıkacağını bilmiyorum. Ama 1-2 tanesi aday listelerine girebilir” dedi.

06:48
 // Çetin Ateş
Masallah Masallah çoğalmış başörtülüleri .Gezide de vardı bir CHP li başörtülü bar işletmecisi olan ( MÜFTÜNÜN KARISIYIM ,BES VAKIT NAMAZIMI KILARIM FALAN FILAN ,İNTER MİLAN...:) ) Siz bir vakit namazı kılsaniz bile bu millet sizi %40 a taşır ama nerdeeeeee...ALLAH hepinizi ıslah eylesin...
18 Mart 2015 06:48
ekranda
 // samet
hiç görmedik bu başörtülü bayanları...
17 Mart 2015 Salı 22:01
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler