YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Günlerdir süren polemikte CHP'li Kılıçdaroğlu, "Pe
Günlerdir süren polemikte CHP'li Kılıçdaroğlu, "Pe
Günlerdir süren polemikte CHP'li Kılıçdaroğlu, "Pe
24 Eylül 2008 / 09:39 Güncelleme: 24 Eylül 2008 / 00:00

Günlerdir süren polemikte CHP'li Kılıçdaroğlu, "Perşembe saat 14.30'da Meclis'te bekliyorum" diyerek resti çekerken, AKP'li Fırat'tan "Hay hay. Hazırım" yanıtı geldi. Kozlar yarın paylaşılacak..


NE DEMİŞLERDİ?


DENGİR MİR MEHMET FIRAT

*Televizyonda tartışmaya çağırdım. Önce bu çağrıya yanıt verdi, sonra gelmedi. Televizyon kanalına gittiğimde, yetkililer Kılıçdaroğlu ile en son saat 15.00'de görüştüklerini, Baykal'la görüştükten sonra gelip gelmeyeceğine karar vereceğini belirttiğini, ancak o saatten sonra Kılıçdaroğlu'na ulaşılamadığını söylediler.


* TBMM'de basın toplantısı yapacakmışız beyefendiyle ve kozumuzu paylaşacakmışız. Bu aptalca bir şey. Bu kaçmanın başka bir adı, bu korkaklık. Sayın Kılıçdaroğlu'nu buradan bir kez daha müfteri ilan ediyorum.


* Artık Kılıçdaroğlu soyadını hiç kullanmayacağım. Zaten daha önce soyadını değiştirmişti, bir kez ben değiştiriyorum. Bundan sonra 'Bay Müfteri' dediğim zaman Türk halkı Sayın Kılıçdaroğlu'nu andığımı bilecektir.


* Hayali ihracat iddiasıyla hakkımda evrak düzenleyen kişi 2007'de CHP'den Diyarbakır aday adayı oldu, aday gösterilmedi.


* Uyuşturucu iddiasıyla ilgili olarak elimde belge var. Eylül 2007 tarihinde ben artık o şirketin ortağı değilim. Kaldı ki ben 1999 yılından itibaren de hiç bir zaman yönetiminde olmadım. Ortaklıktan ayrıldığım şirketle ilgili kaçakçılık iddialarına verdiğim yanıt, şeref sözü verdikleri halde Milliyet gazetesinde yayımlanmadı. Vatan ise haberi çarpıtarak verdi.


* (Kılıçdaroğlu'nun randevu vermesi sonrası) Uğur Bey davet ederse hay hay, ben hazırım. Yeter ki canlı ve televizyon programı olsun. Benimle ilgili bu iki iddiayı bitirelim. İspatlarsa ben istifa edeceğim. Eğer ispatlayamazsa müfteridir.


Baykal'a sorular
"BAYKAL servetimi yasaklı dönemde avukatlık kazancımla elde ettim diyor. Bir kez daha soruyorum:


* Ne zaman avukatlığı bıraktınız?


* Kaç kez vergi beyanı yaptınız?


* Bu vergi beyannamesinde ne kadar gelir beyan ettiniz?


* 17 Şubat - 26 Mayıs 2000 tarihinde 71 milyar 600 milyon TL karşılığı 10 bin 800 lot İş Bankası hissesi alınmış. Kendi, eşi ve çocukları adına alabilir. İki kişiyi çıkaramıyorum. Bunlardan biri daha sonra İş Bankası Yönetim Kurulu'na CHP kontenjanından atanan bir vatandaşın şoförü Cemal Kantaş. Diğeri avukat olan eşinin sekreteri Sevgi Alyanak. Bu hukuka uygun mu?"


KEMAL KILIÇDAROĞLU


O da 'Sayın Baron'dur


* Politikacılar, topluma örnek olmak durumundadırlar. Sayın Baron konuşurken, beyni ve ağzı ile adeta küfür ve hakarete koşullanmış durumda. Küfür ve hakaret, zavallılığın, çaresizliğin, paniğin bir göstergesidir. ('Uyuşturucu baronu mu' sorusuna 'Baron sözcüğünü kullandım ancak yorum yapmadım' yanıtını verdi.)


* Sayın Başbakan ve Fırat'a sorular sormuştum. Soruların yanıtını aldıktan sonra kendisiyle tartışmaya hazır olduğumu belirtmiştim. Kendisi ilk iki soruma kendince yanıt verdi. Benim için yeterli değil.


* Ancak üçüncü soruma yanıt alamadım. Tekrar soruyorum. Sizin iftira attığınızı Sayın Başbakan'ın yani Sayın Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla kanıtlarsam ne yapacaksınız? Televizyona çıkıp 'ben bir müfteriyim' diye açıklama yapacak mısınız?


* Çarşamba gününe kadar yanıt gelmezse, Sayın Dengir Mir Mehmet Fırat'ı Perşembe günü (yarın) saat 14.30'da Meclis basın bürosunda Uğur Dündar'ın yöneteceği canlı yayında bekleyeceğim. Yüreği yetiyorsa gelir bu sorularıma yanıt verir.


* Gelirse tartışacağız, belgeleri göstereceğim. Gelmezse o belgeler yine, ne zaman olur bilemem, açıklanacak. Ben istiyorum ki belgeler karşısında yüzünün alacağı şekli bütün herkes görsün.


* Meclis'teki tartışmaya 'aptalca' demiş. Küfrü alışkanlık haline getirdiği için yadırgamadım. Milletin meclisinde toplantı nasıl aptalca olur.


* Tunceli'de oturan annem ve ablam telefonda "Siz Ermeni misiniz" diye taciz ediliyor. Annemi, ailemi rahat bırakın.


Erdoğan'a sorular
CHP'Lİ Kılıçdaroğlu, önceki gün düzenlediği basın toplantısında, Başbakan Erdoğan'a Fırat ile ilgili sorular yöneltmiş, soruların yanıtını istemişti. İşte Fırat'ı kızdıran sorular:


* Fırat'ın en büyük ortağı olduğu MENAS'ın ürünlerini yurtdışına götüren TIR'da 89 kilo eroin yakalandı mı, yakalanmadı mı?


* Fırat'ın en büyük ortağı olduğu MENAS şirketi, hayali ihracat yaptı mı, yapmadı mı?


* Fırat'ın iftira attığını sizin imzanızla kanıtlarsam, Fırat'ı partideki görevinden alacak mısınız? İftiracılığı kanıtlanırsa 'ben şerefsiz bir müfteriyim' diye açıklama yapmasını isteyecek misiniz?

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler