YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Gündemi sarsacak iddia: "Sarıgül bana rüşvet teklif etti"
Eski CHP Yüksek Disiplin Kurulu Üyesi Ergün Aydoğan, CHP’ye dönüşü parti içinde rahatsızlığa yol açan Sarıgül’ün ihraç dosyasına ret oyu vermesi için kendisine rüşvet teklif edildiğini söyledi.
Gündemi sarsacak iddia: "Sarıgül bana rüşvet teklif etti"
01 Kasım 2013 / 11:41 Güncelleme: 01 Kasım 2013 / 11:45

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı için dün kendisiyle temas sağlanan Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül’ün 2004’teki ihraç sürecinin aktörlerinden dönemin CHP Yüksek Disiplin Kurulu Üyesi ve eski Milletvekili Ergün Aydoğan, ret oyu vermesi için rüşvet teklif edildiğini söyledi.

Sarıgül’ün ihracının, bugünkü bazı yöneticilerin ifade ettiği gibi, normal bir ihraç olmadığını söyleyen Aydoğan, “Adı geçen şahsın ihracı hakkındaki yolsuzluk ve rüşvet iddialarına dayanmaktadır” dedi.

Çikolata paketi gibi birşeydi

Aydoğan teklifin nasıl yapıldığını şu sözlerle anlattı: “İstanbullu YDK üyesi bu iki arkadaş Balıkesir’e beni ziyarete geldiler. Sarıgül dosyası üzerinde sohbetler yaptık, onlar ihraca benim gibi bakmıyorlardı.

Gece ayrılırken ‘Bu senin için’ diyerek bir hediye paketi verdiler. Çikolata paketi gibiydi, şüphelenmedim. Arabanın arka koltuğuna atıp evime gittim ve uyudum. Paketi ertesi sabah açtığımda deste deste dolarları görüp irkildim. Paraları saymadan kutuyu kapattım.”

Aydoğan, “Sabah işlettiğim dükkâna geleceklerdi. Geldiklerinde dolarlı paketi arabalarının bagajına fırlattım. ‘Bu nasıl iş, ne demek oluyor arkadaşlar’ diye sordum, ‘Ya Ergün sen bizim arkadaşımızsın, anla ve idare et’ dediler” şeklinde konuştu.

Sorumlusu Kılıçdaroğlu olur

Bu şahıs geldiğinde yaşanan yolsuzluk-rüşvet iddialarıyla birlikte partimizi olumsuz etkileyecektir. Ciddi bir kimlik krizine sebep olacaktır. Sorumlu önce genel başkan, ardından yöneticiler olur. Çünkü bu ihraç kararının altında CHP üyelerinin ve toplumun ret ettiği bir çürümüş anlayış vardı

 

AKŞAM

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler