YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Gündemi sarsacak iddia: MHP o ilde HDP'ye oy istiyor!
AK Partili Mahir Ünal'dan çarpıcı iddia: "MHP Malatya'da HDP'ye oy istiyor. Görüntüleri var. Diyorlar ki 'Bize vermeyecekseniz HDP'ye verin!"
Gündemi sarsacak iddia: MHP o ilde HDP'ye oy istiyor!
25 Mayıs 2015 / 11:40 Güncelleme: 25 Mayıs 2015 / 11:52

AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Adayı Mahir Ünal, Habertürk TV'de Veyis Ateş'in sorularını cevapladı.

Mahir Ünal, yaptığı açıklamada, HDP'nin barajı aşması için HPG'nin insanlara mavi ve kırmızı mühürlü mektuplar göndererek HDP'ye oy vermeye zorladığını belirtti.

Ünal, "HPG'den gönderildiğini söylediği mektupları göstererek şu ifadeleri kullandı:

Durumunun iyi olduğunu biliyoruz. Uzun zaman oldu seni çağırıyoruz, sen gelmedin yazıyor. Hem insanlardan haraç isteniyor hem de AK Parti'ye oy vermemeleri, HDP'ye oy vermeleri isteniyor. Ben buradan Selahattin Demirtaş'a sesleniyorum. Bu HPG ile HDP'nin ilişkisi nedir? Bunu açıklasın" 

Ünal'ın açıklamalarından öne çıkan satır başları şöyle:

Biz barajı aştık onlar da aşsınlar

Eğer HDP barajı geçerse, istediğiniz oyu alamazsanız ne olacak? Mesela AK Parti istediği oyu alamazsa 2 yıl sonra erken seçime gider mi?

Böyle bir ihtimali biz düşünmüyoruz. Ve yaptığımız kamuoyu araştırmaları da bize böyle bir ihtimali sunmuyor. HDP'nin barajı geçmesi ve Ak Parti'nin tek başına iktidar olmak gibi bir sorun yaşayacağı konusunda bir ihtimal gözükmüyor.

Biz siyasi partiyiz. Ben tabiiki HDP'nin barajı geçmemesini isterim. Çünkü kimse bize şunu söyleyemez; 'Siz baraj koyup insanların siyasi tercihlerini engelliyorsunuz' diyemez. Çünkü biz de AK Parti olarak o barajları yıka yıka geldik. 'Gelin bu barajı kaldıralım' dedik. Hiçbiri gıklarını çıkarmadılar.

Şimdi biz mevcut seçim sistemiyle seçime girdik. Geçmişte Ak Parti olarak nasıl ki barajı aşarak geldiysek onlar da barajı aşarak gelsinler.

HDP'nin barajı aşması için, Paralel Yapı, PKK, KCK, HPG, CHP, MHP hepsi şu anda ittifak halinde çalışıyorlar.

Peki neden HDP'nin barajı geçmesi bu kadar çok isteniyor? Şimdi bakıyorsunuz Cihangir'deki geçmişte 'En iyi Kürt ölü Kürttür' diyen ve Ahmet Kaya 'Kürtçe klip yapacağım' dediği için çatal bıçak fırlatanlar bugün kampanya düzenliyorlar. CHP'ye oy veren her bir aileden birer kişi HDP'ye oy verirse HDP brajı aşar diye. Bu da Erdoğan karşıtlığının, Ak Parti karşıtlığının bir refleksi.

MHP Malatya'da HDP'ye oy istiyor

MHP Malatya'da HDP'ye oy istiyor. Bunun görüntüleri var. Diyorlar ki 'Bize oy vermeyecekseniz HDP'ye oy verin.'

 

aslina ihanet
 // uykucu
edenler cok cabuk siliniyor siyaset sahnesinden. mhp'nin de gidisi yakindir desenize....
25 Mayıs 2015 Pazartesi 15:51
bi tek Malatya mı
 // Mehmet Kaya
Osmaniyede de MHP liler HDP ye çalışıyor...
25 Mayıs 2015 13:43
her yol mubahtır...
 // ALi
Özelleştirme adı altında otele (SEDES OTEL) çevrilen yargı organları kampında kadeh tokuşturanlar bunlar.bunların içerisinde kısa şortlu ağzında pipolu refahlı Mukadder bile var mı. O meşhur söylemle Hepiniz oradaydınız ruh ikizleri kutsal ittifakçılar....
25 Mayıs 2015 Pazartesi 12:37
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler