YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Günaydın Sayın Cumhurbaşkanım günaydın"
"Günaydın Sayın Cumhurbaşkanım günaydın"
04 Mart 2014 23:48
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, İzmir’in Kınık ilçesini ziyaret etti. Yerel seçim çalışmaları kapsamında iki gün boyunca İzmir’de bulunan Bahçeli, partililerle de bir araya geldi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “Milliyetçi Hareket Partisi bu seçimlerle bazı sorumluluklarını yerine getirmek istiyor. Bunlar, halkımızı uyandırmak, AKP’yi uyarmak ve AKP’nin dışında MHP’nin de Türkiye’yi yönetmeye hakkı olduğunu milletimize hatırlatmaktır” dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, İzmir’in Kınık ilçesini ziyaret etti. Yerel seçim çalışmaları kapsamında iki gün boyunca İzmir’de bulunan Bahçeli, ilçe ziyaretleri sırasında yol üzerinde konuşlanan partililerle de bir araya geldi. Üç defa konvoyu yarıda keserek partililerin yanına giden Bahçeli için kurbanlar kesildi, dualar okundu.

“Gene iyi yaptın”

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün Devlet Denetleme Kurulu’nu göreve çağırmasıyla ilgili olarak da Bahçeli, “Sayın Cumhurbaşkanı basında çıkan haberlere göre yolsuzluk, rüşvet gibi olaylara karşı Devlet Denetleme Kurulu’nu göreve çağırmış. Günaydın Sayın Cumhurbaşkanım günaydın. 78 günde ne yaptın. Bu sözlerin hangisine sabırla tahammül ettin. Gene de geç kalmana rağmen iyi yaptın inşallah cumhurbaşkanlığı değil de Devlet Denetleme Kurulu’ndaki devletin aziz evlatları bu işin sonuna kadar gider” ifadelerini kullandı.

“MHP’nin Türkiye'yi yönetme hakkının olduğunu hatırlayacağız”

Bahçeli yerel seçimler öncesinde MHP’nin bazı sorumlulukları olduğunu belirten Bahçeli, “26 gün sonra Allah’ın izniyle hayırlı bir sonuç almak istiyoruz. Demokrasinin vazgeçilmez unsuru kabul ettiğimiz partiler arasında güzel bir yarış beklenmektedir. Aziz Türk milletini her şeyin ötesinde tutan bir partiyiz. Milliyetçi Hareket Partisi bu seçimlerle bazı sorumluluklarını yerine getirmek istiyor. Bunlar, halkımızı uyandırmak, AKP’yi uyarmak ve AKP’nin dışında MHP’nin de Türkiye’yi yönetmeye hakkı olduğunu milletimize hatırlatmaktır” dedi.

Türkiye’nin 10 yıldan bu yana Adalet ve Kalkınma Partisi ile yönetildiğini ifade eden Bahçeli şöyle konuştu:

“Üç dönem iktidarında milletimize ne vaat etmiştir? Büyük çoğunlukla yerine gelmediği anlaşılmaktadır. Sosyal ve ekonomik sorunlar görülmedi çünkü kendilerine verilmiş olduğu desteği anlayamadı, algılayamadı. Recep Tayyip Erdoğan karizmatik olduğu düşüncesine varıyor. Yoldan çıktı zafer sarhoşu oldu. Kimseyi tanımaz, kimseyi görmez oldu. Hep mağduriyeti oynadı, kendisine haksızlık yapıldığını anlatmaya başladı.”

 

İHA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler