YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Gültan Kışanak alıkonulduğu iddialarını yalanladı
Gültan Kışanak alıkonulduğu iddialarını yalanladı
16 Şubat 2016 16:36
Gültan Kışanak, bir gazetede yer alan iddiaları yalanlayarak, “77 gündür hiç kimsenin giremediği bir mahalleye ve bölgeye gitmiş olduğumu, tehdit edildiğimi, alıkoyulduğumu iddia etmek halkın aklıyla alay etmektedir” dedi.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Gültan Kışanak, bir gazetenin bugünkü sayısında yer alan “PKK Kışanak’ı bodruma hapsetti, DBP’li Kışanak’a PKK ayarı” başlıklı habere ilişkin yazılı açıklama yaptı.

Sokağa çıkma yasağının uygulandığı, çatışmaların olduğu ve kimsenin giremediği Sur’a ne gittiğini ne de gitmesinin mümkün olduğunu anlatan Kışanak, “Ne kimse tarafından alıkoyuldum ne de tehdit edildim. 77 gündür hiç kimsenin girişine izin verilmediği bir bölgeye ve mahalleye gitmiş olduğumu iddia etmek halkın aklıyla alay etmektir” diye konuştu.

Günlerdir söz konusu gazetede şahsı ve Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’nin kurumsal kimliğine yönelik yalan haberler yapıldığını aktaran Kışanak, “Gazetecilik ahlakı ve etik ilkeleriyle uyuşmayan, iftiralarla itibarsızlaştırmaya, hedef göstermeye, müdahale için zemin oluşturmaya yönelik bu yalan ve iftira bültenlerine gazetecilik demek gerçekten mümkün değildir. 

Allah’tan korkmayan, kuldan utanmayan, ‘devleti de nasılsa tüm organlarıyla ele geçirdim, bana kimse dokunamaz, istediğim kişiye ve kuruma istediğim iftirayı atar, yargısız infaz ederim’ diyen bir zihniyetle karşı karşıyayız. 

Gerçekler er ya da geç ortaya çıkacaktır” ifadelerinde bulundu.
Kışanak, gazete hakkında suç duyurusunda bulunacaklarını da kaydetti. 


İHA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler