YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Gülerce Twitter'da açık açık yazdı!
Gülerce Twitter'da açık açık yazdı!
01 Aralık 2014 07:17
7-25 Aralık operasyonlarının ardından Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı'nın Mütevelli Heyeti üyeliğinden istifa eden ve 25 yıl yazdığı Zaman Gazetesi'nden ayrılan Hüseyin Gülerce, Paralel Yapı'nın darbe girişimini açık açık yazdı!

Gülerce, "7 Şubat, Gezi Olayları, 17 ve 25 Aralık; Mahalli seçimlerde AK Parti'yi tökezlettirip, Sayın Erdoğan'ın Cumhurbaşkanlığını önlemek içindi" dedi.

Hüseyin Gülerce, 17 ve 25 Aralık rüşvet ve yolsuzluk iddiaları hakkında "AK Parti 12 yıldan beri iktidarda. Bu soruşturma 2 yıl önce başlamış. Yani AK Parti'nin ilk 10 yılında Türkiye'de hiç yolsuzluk olmamış, ihalelerde hiç kayırma olmamış da son 2 senede rüşvet, yolsuzluk almış yürümüş... Buna inanmam. Bıçağın üzerinde yolsuzluk ve rüşvet yazıyor. Saplayan ise bunu darbe olarak saplıyor. Bu bir darbe girişimiydi" sözleriyle gündeme gelmişti.

Gülerce’nin bu sözlerine Zaman Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ekrem Dumanlı’dan tepki gelmiş, Dumanlı, “17 Aralık darbe girişimiyse, 17 Aralık'tan sonra neden hükümeti eleştirmiş? Hüseyin Bey'in hali eski Türk filmlerinde kafasına saksı düşüp de bir anda hafıza kaybına uğrayanlara benziyor. Cemaat'le ilgili kanaati değişiyor, Başbakan'la ilgili kanaati değişiyor. Çift taraflı topyekûn bir değişim geçiriyor. Buradan bir aydın duruşu ve aydın cesareti çıkar mı?” demişti.

Hüseyin Gülerce, “darbe girişimi” sözlerine benzer ifadeleri bu kez Twitter’daki hesabından paylaştı. Hüseyin Gülerce Twitter’da şunları söyledi:

"Görevli’ insanları muhatap almam, onlara cevap vermem. Çünkü onlar ‘görev’lerini yapıyorlar. Bir de, sövene dilsizim... Sabredeceğim...

7 Şubat, Gezi Olayları, 17 ve 25 Aralık; Mahalli seçimlerde AK Parti'yi tökezlettirip, Sayın Erdoğan'ın Cumhurbaşkanlığını önlemek içindi...”

bilinçler yıkandı öncesinde
 // Zülfikar
meşhur bir muhabir gazete yazarı var, yine bu ekibin bir üniv.desinde konuşma yapmaya çağrıldı. söz döndü geldi hükümete, dedikleri ise; "benim için akp bitmiştir, bundan sonra oy yok" diyerek epey bir hükümete laf etti, konuşma sonunda plaket verildi sanki istediğimizi yaptın gibisinden,salonda yakl 300 öğr vardı kitap imzalandı. Konuşmanın yılı mı? Aralık 2011, elbette 7 şubat mit krizi ardından,daha sonra zaten 17 ve 25 Aralık.Bunlar hükümete karşı kışkırtma operasyonları idi, tesadüf deği...
01 Aralık 2014 Pazartesi 10:17
H.Gülerce'nin son çıkışı
 // can-man
Hüseyin beye tamamen katılıyorum, madem ak parti yolsuzluk yapıyordu gülen (cemaatı) gönüllüleri, yetkilileri ve malum köşe yazarları, 10 yıl neden desteklediler veya karşı çıkmadılar, neden sustular?...
01 Aralık 2014 Pazartesi 09:32
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler