YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Güler: Paralel yapılanmalarla mücadele devam edecek
Güler: Paralel yapılanmalarla mücadele devam edecek
11 Ağustos 2014 07:47
Eski İçişleri Bakanı Milletvekili Muammer Güler, "Devletin içindeki paralel yapılanmalarla mücadele kesintisiz olarak devam edecek” dedi.

Mardin Ak Parti İl Teşkilatı seçim sonuçlarının açıklanmasının ardından Eski İçişleri Bakanı Milletvekili Muammer Güler, Milletvekili Gönül Bekin Şahkulubey, Milletvekili Abdurrahim Akdağ, İl Başkanı İbrahim Fide vatandaşlarla sevinçlerini paylaştı. İçişleri Eski Bakanı Milletvekili Muammer Güler, “devletin içindeki paralel yapılanmalarla mücadele kesintisiz olarak devam edecek” diyen Güler sözlerini şöyle sürdürdü:

“Değerli basın mensupları, partimizin değerli konukları, 10 Ağustos’ta bugün tarih yazdı Türk milleti. Gerçekten de Türk demokrasisi için çok önemli bir dönüm noktasıydı. Bu dönüm noktasını Allah’ın izniyle sağlıklı ve emniyetli bir şekilde geçirmiş bulunuyoruz. Milletin ve mazlumların gür sesi Sayın Recep Tayyip Erdoğan olarak sloganlaştırdığımız, yaptığımız bütün çalışmalarla onun birinci turda seçilmesi için gayret sarf eden Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan cumhurun seçtiği ilk cumhurbaşkanı olarak tarihe geçmiştir. Oyunu kullanan bütün vatandaşlarımıza şükranlarımız var.”

Milletvekili Abdurrahim Akdağ, “değerli basın mensupları, bu zaferi, bu nusreti bu aziz millete bahşettiği için kendisine hamd ediyorum. Buradan Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a buradan Sizlerin adına selam ediyorum. Mardinliler olarak biz Erdoğan’ı ne anlama geldiğini çok iyi bilen illerden biriyiz. Alt yapısıyla, üst yapısıyla, sosyal yardımlarıyla ve her şeyden önemlisi bölgemizde akan kanın durması kardeşliğimizin milli birliğimizin bütünlüğümüzün tescili hususunda bir teminat olduğunu, bir sigorta olduğunu Mardinliler olarak çok iyi biliyoruz. Başı dara düşen Arap olsun, Kürt olsun, Türk olsun, Yezidi olsun, Türkmen olsun, Şii olsun, Sünni olsun sığınabileceği ülke Recep Tayyip Erdoğan’ın yönettiği ülke Türkiye’dir” dedi.

Milletvekili Gönül Bekin Şahkulubey, “Millet bir defa daha tarih yazdı. Halk bugün ilk defa Cumhur’unu seçecekti. Rabbime şükürler olsun Genel Başkanımız, Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı seçti. Bugün çok duygusal bir kare yaşadım, bunu sizlerle paylaşmak istiyorum. Bir okulda baba engelli bir çocuğu ile birlikte oy kullanmaya gelmiş. “Ben oy vermesem nasıl vicdanım rahat eder, Başbakanımız sadece oyu hak etmiyor, canımı da hak ediyor. Daha önce bu çocuğumun maaşımı vardı? Arabası mı vardı?” evet; ekmek ekmekle olmuyor arkadaşlar sevgi ekti, mazlumun her zaman yanında oldu ve bugün karşılığını aldı” dedi.

İl Başkanı İbrahim Fide de yaptığı konuşmada, “Türkiye Cumhuriyeti kurulduğu günden bu yana en önemli günlerinden birini yaşadı. Hepimiz çocuklarımıza, torunlarımıza gururla anlatacağımız bir gün yaşıyoruz. 10 Ağustos 2014 Allah’ıma şükürler olsun Ak Parti Mardin İl teşkilatı olarak üstümüze düşen görevi gururla yaptık. Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı Muhtar olamaz dedikleri Başbakanımızı Cumhur Başkanı olarak Çankaya’ya uğurlamanın mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

 

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler