YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Güler: Duble disipline verildim
CHP İzmir Milletvekili Birgül Ayman Güler, partideki disiplin süreci bitmeden Grup yönetimi tarafından başlatılan süreçle ilgili "Duble disipline verildim. Böylece 'kınama' ile yapılamayacağı görülen yaptırım, sağlama alınmış görünüyor" dedi.
Güler: Duble disipline verildim
12 Ocak 2015 / 07:10 Güncelleme: 12 Ocak 2015 / 08:05

CHP İzmir Milletvekili Birgül Ayman Güler, partideki disiplin süreci bitmeden Grup yönetimi tarafından başlatılan süreçle ilgili “Duble disipline verildim. Böylece ‘kınama’ ile yapılamayacağı görülen yaptırım, sağlama alınmış görünüyor” dedi.

Birgül Ayman Güler, Genel Merkezden 14 Ocak 2015 günü saat 11.00’de savunma vermeye çardıldığını, Grup’tan ise bir ses çıkmadığını söyledi.

Güler’in ‘duble’ disiplin süreciyle ilgili yazılı açıklaması şöyle:

‘Duble Disiplin’e verildim. İlki Parti, ikincisi Grup yönetimi tarafından. Bunlara ilişkin gelişmeler şöyledir:

(1) Gürsel Tekin – Bülent Tezcan imzalı, 24 Aralık 2014 günlü bir yazı aldım; “kınama” için Yüksek Disiplin Kurulu’na (YDK) verildiğimi bildiriyor.

(2) Sebahattin Balta imzalı 29 Aralık 2014 günlü YDK yazısı aldım; savunma daveti yapıyor. S. Balta, basına “seçimde aday olamayacak” açıklaması yaptı; yanlıştı; kınama bu sonucu vermez diye açıklama yaptım; öyle olduğu anlaşıldı.

(3) Bu iki yazıda da “atılan suç” yok; 6 Ocak 2015 günü “iddianame olmadan savunma olmaz” diyerek atılan suçu bildirmelerini istedim.

(4) Partinin iddianamesini beklerken, ikinci disiplin geldi; “gruptan 1 yıl süreyle geçici çıkarma” talepli, 8 Ocak 2015 günlü yazı. Suçlama Kastamonu konuşması ve bir TV programına izinsiz çıkmış olmak. Yazı “tedbirli”, böylece aldığım anda mv. görevlerim kısıtlandı; bu cezanın verilmesi durumunda Haziran’da CHP’den mv. adayı olmam engelleniyor. Böylece “kınama” ile yapılamayacağı görülen yaptırım, sağlama alınmış görünüyor.

(5) Parti “kınaması”nın iddianamesi Gürsel Tekin – Bülent Tezcan imzalı, 9 Ocak 2015 günü geldi. Konu, Kastamonu Konuşması. “CHP-Cemaat İttifakı” ve ayrıca “CHP’nin HDP ile dirsek teması içinde yürüdüğü” şeklindeki sözlerim.

(6) Parti, 14 Ocak 2015 günü saat 11.00’de savunmamı vermeye çağırdı.

(7) Grup, henüz savunma çağrısı için gün – saat vermedi.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler