YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Gülenciler, İslam düşmanlarıyla kol kola
Gülenciler, İslam düşmanlarıyla kol kola
11 Haziran 2014 11:15
Gülen Hareketi Erdoğan karşıtı yazılarını bu kez de İslam düşmanı yayınlarıyla bilinen Fox News için yazdı

Takvim'de yer alan habere göre, Gülen Hareketi'nin New York merkezli sivil toplum kuruluşlarından biri olan "Ortak Değerler için İttifak"ın (ASV) Başkanı Dr. Alp Aslandoğan, İslam düşmanı yayınlarıyla bilinen Fox News'in websitesi için kaleme aldığı bir makale ile Erdoğan'ı sistematik yolsuzluk ve otoriteryanizm ile suçladı.

Aslandoğan'ın makalede kaleme aldığı Fox News sayısız defa Müslümalar'a karşı gerçekleştirdiği akla ve mantığa aykırı saldırılar ile biliniyor. Kanalın spikerlerinden Eric Bolling ABD Başkanı Barack Obama'nın gizli bir Müslüman olduğunu söylemiş ve "Obama önce Kuran'a sonra ABD Anayasası'na bağlı" demişti. Kanalın uzmanlarından Herman Cain ise üst düzey kamu görevlilerinin Müslüman olmasını engelleyecek bir yasa çıkarılmasını önermişti.

Müslümanlara terörist yaftası

Aslandoğan'ın makalesini yayınlattığı Fox News'in bugüne dek bilinen en tartışmalı yayınını ise Fox and Friends adlı sabah programında Brian Kilmeade'in yaptığı "Sadece tüm Müslümanlar terörist değil, aynı zamanda tüm teröristler de Müslüman" çıkışı oluşturuyor.

Kanalın en fazla izlenen komedyeni Bill O'Reilly de 11 Eylül saldırılarından tüm Müslümanlar'ın sorumlu olduğunu söylemişti.

Kanalın düzenli konukları arasında ise Pamela Geller ve Robert Spencer gibi kadrolu İslam düşmanları bulunuyor.

 

TAKVİM

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler