YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
“Gülen 1 Kasım sonrasını planlıyor!”
Zaman Gazetesi’nin eski Genel Yayın Yönetmeni Hüseyin Gülerce bugünkü yazısında Ekrem Dumanlı’nın Fetullah Gülen tarafından görevden alınmasının perde arkasını yazdı.
“Gülen 1 Kasım sonrasını planlıyor!”
08 Ekim 2015 / 11:59 Güncelleme: 08 Ekim 2015 / 12:13

Gülerce’ye göre Gülen 1 Kasım’dan sonra kendisinin lehine bazı gelişmeleri hayal ediyor. Bunun için örgütünü dizayn ediyor. İşe de Zaman’dan başladı.

GÜLEN ÖRGÜTÜ SAVRULMAYA DEVAM EDİYOR

Zaman ve Gülen'deki değişimin, daha doğrusu savundukları davanın terk edildiğini anlatan büyük kırılma, 2014 yerel seçimlerinde CHP'nin desteklenmesi oldu. Kendilerine en büyük desteği vermiş AK Partili belediye başkanlarına karşı vefasızlık ötesi kalleşlik yaptılar. 10 Ağustos'taki Cumhurbaşkanlığı seçiminde, Erdoğan'ın karşısında muhalefetin yanında açıktan yer aldılar. Ve kendilerini inkâr ederek son genel seçimlerde, Türkiye'nin her yerinde barajı aşması ve Erdoğan'ın durdurulması adına, HDP'ye oy verdiler. 8 Haziran'dan itibaren de CHP-MHP-HDP hükümeti kurulsun dediler. MHP sert çıkınca, "bari CHP-HDP kursun, MHP dışarıdan destek versin" diyecek kadar savruldular da savruldular...

KARAMBOLDEN DUMANLI'YI KAHRAMAN YAPMAYA ÇALIŞTILAR

E. Dumanlı evet, son dönemde şov yaptı, kendini çok öne çıkarttı, karambolden kahraman yapılmak istendi ama Zaman'daki değişim, Dumanlı'nın şahsıyla alakalı değil. Zaman'ın asıl patronu, karar veren ismi Fethullah Gülen'dir. Zaman, cemaatin yayın organı olduğundan beri gazetenin sayfaları Gülen'in kontrolünden geçtikten sonra baskıya giriyor.

GÜLEN 1 KASIM'DAN SONRASINI HAYAL EDİYOR

Dumanlı'yı görevden Gülen almıştır. Beni de görevden kendisi almıştı. Pensilvanya'dan gelen "istişare edildi" açıklaması, bu işin kılıfıdır. Hep öyle olur. Mesela CHP ve HDP'nin desteklenmesini Gülen kiminle istişare etmiştir? Merak ettiğim, Dumanlı değişikliğinin neyi amaçladığıdır. Sanki Gülen kendi lehine yeni bir dönemi düşlüyor ve hazırlığa Zaman'dan başlıyor.

EKREM DUMANLI NEDEN İSTİFA ETTİ

Gülen bir şey bekliyor ama ne? Bir şeye güveniyor ama neye?

Zannediyorum, kilit 1 Kasım...

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler