YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Gül'den flaş açıklama
Cumhubaşkanı Abdullah Gül veda resepsiyonunda çarpıcı açıklamalarda bulundu. Gül;" Göründüğü kadarıyla devralacak arkadaşımız Dışişleri Bakanı Ahmet bey, siyasete de devlet hayatına da kazandıran benim" dedi.
Gül'den flaş açıklama
20 Ağustos 2014 / 06:40 Güncelleme: 20 Ağustos 2014 / 09:23

Cumhubaşkanı Abdullah Gül, AK Parti kongresinin cumhurbaşkanlığını devretmeden 1 gün önce yapılacağını anımsatarak, "Göründüğü kadarıyla devralacak arkadaşımız Dışişleri Bakanı Ahmet bey, siyasete de devlet hayatına da kazandıran benim" dedi.

"Tecrübemi aktaracağım"

Gül; "Tecrübemi yine davama, kendi kurduğum partinin başarılı olması için şüphesiz desteklemeye, aktarmaya çalışacağım.Politik kimliğime dönmekten daha doğal bir şey olamaz." dedi.

"Aman Cumhurbaşkanı olmasın diyenler şimdi..."

Gül konuşmasına şöyle devam etti: "Bu ara çeşitli yazılanlar, çizilenler konusunda, bir taraftan benim Cumhurbaşkanı olmam sürecinde 'Aman cumhurbaşkanı olmasın' diyenlerin bana parti kurdurması, yeni cephelere çekmesi, onu gördüm. Bir taraftan da bizim cenahtan yapılan epeyce saygısızlıkları da gördüm, bu son süre içerisinde. Bunların hepsini de takip ettim. Çevremdeki herkes görevini yapıyor, tarafsız bir cumhurbaşkanlığı mevkisinde."

"İstanbul'a yerleşeceğim"

Gül ayrıca yerleşeceği yeri de açıklayarak; "İstanbul'a yerleşeceğim, Ankara'da olmayı şimdilik düşünmüyorum. Cumhurbaşkanlığı yapmış bir kişi nasıl davranırsa, ben de bundan sonra muhakkak ki öyle davranacağım. Beni bilenler bunu bilir. Beni bilmeyen, yani bizim cenaha yeni giren veyahutta geçmişi çok bilmeyenler bu konularda günlük konuşurlar. Demin söylediğim kadar söylemiş olayım, saygısızlıklarını bir hatırlatmış olayım geçeyim." dedi.

Gül son olarak; "Bir kişinin TBMM üyeliğinin düşüp düşmediğine karar vermek, tespit etmek, Cumhurbaşkanlığı makamına ait değil." dedi.

 

AA

güle güle
 // yılmaz türk
İyiki tekrar seçilmediniz. Nefis başa bela hergün...
20 Ağustos 2014 Çarşamba 12:31
12:23
 // Zavallı Gül
paralelciler seni çok fena uyuttu. Hala daha uyanamadın....
20 Ağustos 2014 12:23
Bencilce
 // Rızvan
Ben kelimesini kullanmaktan her zaman nefret etmişimdir, sen davutoğlunun siyasete girmesine ancak vesile olabilirsin. Sen olmasaydın Allah bir başkasını vesile eder davutoğlunu yine siyasete sokardı...
20 Ağustos 2014 03:25
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler