YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Gül: TBMM'nin planlı şekilde bombalanacağı akla gelmezdi
11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, 15 Temmuz'da tarihin en utanç verici sayfalarından birisinin yaşandığını belirterek,"TBMM'nin planlı şekilde bombalanacağı hiç akla gelmezdi doğrusu" dedi.
Gül: TBMM'nin planlı şekilde bombalanacağı akla gelmezdi
21 Temmuz 2016 / 16:22 Güncelleme: 21 Temmuz 2016 / 17:11

TBMM Başkanı İsmail Kahraman, Başbakan Binali Yıldırım, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül Meclis'te bir araya geldi.

Görüşmeye MHP ve HDP temsilcilerinin de katıldığı öğrenildi.

Abdullah Gül toplantı sonrasına basın mensuplarına açıklama yaptı.

İşte Gül'ün açıklamasından satır başları:

Maalesef 15 Temmuz’da tarihimizin en utanç sayfalarından birini yaşadık. 

TBMM'NİN PLANLI ŞEKİLDE BOMBALANACAĞI AKLA GELMEZDİ

TSK’nın içerisine örgütlenen ve bugün açıkça da deşifre olan Gülen cemaatine mensup bir çok askerin organize olmasıyla yönetimin ele geçirilmesi ve bir darbe teşebbüsü söz konusu oldu. Her şey akla gelebilirdi ama TBMM’nin, bütün partilerin ve bütün görüşlerin temsil ettiği bu mekanın planlı şekilde bombalanacağı hiç akla gelmezdi doğrusu. 

BUNU YAPANLARI ŞİDDETLE LANETLİYORUZ

Büyük bir üzüntü içerisindeyiz. Bunu yapanları şiddetle lanetliyoruz. İnanıyorum ki mevcut yasalar çerçevesinde anayasa kanunlar en titiz şekilde uygulanacak. Hak ettikleri cezayı göreceklerdir. Bu işi yapanlar Türkiye’de bir Afrika ülkesine, bir Latin Amerika ülkelerine benzer şekilde işler yaptılar. Halka kurşun çektiler. 

HALKI TANKLARLA EZDİLER

Halkı tanklarla ezdiler. Komutanlarına en büyük saygısızlığı ve en büyük itaatsizliği yaptılar. Bir çok şehitleri verildi. Bu vesileyle önce bütün cesaretle vatan millet için canını feda eden vatandaşlarımın askerlerimiz var, polislerimiz var. Hepsini rahmetle anıyorum, ailelerine başsağlığı diliyorum.

 // Rasim DUMAN
Hala "Gulen cemaati" diyor ! Cumhurbaskanligi gibi bir makami ihraz ve deruhte etmis bir insanin, tasarruf edecegi her kelimeyi, gayet dikkatle secmesi ve oyle tekellum etmesi beklenir. Muhterem, artik bir "cemaat"ten degil, bir "teror ve ihanet orgutu"nden bahsediyoruz ! Uykucu bey kardesim "kapagi" vurmus zaten; once o "bilmece"nin cevabini verseniz......
21 Temmuz 2016 18:47
Bir Bilmecem var Apo'cum
 // uykucu
Anayasa Mahkemesinin tevkif edilen iki azasini , oraya kim tayin etmis?...
21 Temmuz 2016 Perşembe 17:10
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler