YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Gül, kararını verdi; Tamam mı devam mı?
Çankaya'dan ayrılmaya hazırlanan Abdullah Gül siyaseti bırakacak mı yoksa devam mı edecek? Cumhurbaşkanı Gül bu sorunun cevabını Huber Köşk'ünde verdiği iftarda yanıtladı.
Gül, kararını verdi; Tamam mı devam mı?
07 Temmuz 2014 / 11:43 Güncelleme: 07 Temmuz 2014 / 11:48

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, görev süresinin sona ermesinin ardından ne yapacağına ilişkin soruları önceki gün Huber Köşkü’nde verdiği iftarda yanıtladı. Gül, “Bundan sonraki görevlerim için millet ne derse o olur” dedi.

Cumhurbaşkanı Gül, Kayseri’deki Abdullah Gül Üniversitesi’ne katkıda bulunan işadamları ve hayırseverlerle, Huber Köşkü’nde verdiği iftarda buluştu. Burada yaptığı konuşmada gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunan Gül, özetle şunları söyledi:

‘Yapılacak çok iş var'

“Ortaokuldan bu yana millet, devlet konularıyla ilgilendim. Merak ettiğiniz bugünkü durum için şunu söyleyebilirim; bundan sonraki görevlerim için millet ne derse o olur. Millete hizmete devam edeceğim.

12 senede çok işler yapıldı. Ama yapılacak da çok iş var. Türkiye’yi orta gelir grubundan çıkarıp üst gelir grubuna dahil etmek lazım. Evrensel hukuk ilkelerinin geçerli olduğu bir ülke olmak lazım. Bunun için en değerli kaynağımız; beşeri sermayemizdir. Yani müteşebbislerimiz, bilim insanlarımız, sanatçılarımız, siyasetçilerimiz...”

 

HABERTÜRK

guzel haber
 // Oktay D gezer
Guzel adamdan guzel haber!...
07 Temmuz 2014 13:15
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler