YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Guardian: Kılıçdaroğlu yenilgiyi şimdiden kabullendi
İngiliz medyası CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun seçim vizyonu ve 'Merkez Türkiye' projesini değerlendirdi. CHP'nin vaatlerinin yeterli ve orjinal görünmediğini ifade eden Guardian, Kılıçdaroğlu'nun yenilgiyi şimdiden kabullendiğini yazdı.
Guardian: Kılıçdaroğlu yenilgiyi şimdiden kabullendi
22 Mayıs 2015 / 23:45 Güncelleme: 22 Mayıs 2015 / 23:49

İngiliz Guardian Gazetesi, CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun 'Merkez Türkiye' projesinde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın çılgın projelerinden esinlenerek benzer bir yaklaşım denediğini yazdı.

Kılıçdaroğlu'nun projenin yeri ve detayları konusunda net bilgi vermediğini yazan gazete, proje duyurusunun istenen etkiyi yaratmadığı görüşünde.

Gazete, büyük kısmı belirsizlik içeren projenin seçim öncesi bir vaatte bulunmuş olmak için açıkladığı yorumlarına yol verirken AK Parti iktidarının 12 yıldır ülkedeki yatırımlarına ve bitirdiği dev projelerine vurgu yaptı.

Marmaray'la Avrupa ve Asya'yı birbirine bağlayan, Adıyaman'daki köprüyle Güneydoğu'da ulaşımdaki devrimi gerçekleştiren AK Parti iktidarının 3. havalimanı, hızlı tren ve 3. köprü projelerinin de hayata geçirilmekte olduğu hatırlatıldı.

Kılıçdaroğlu'nun seçim vizyonu konusunda yorumlarda bulunan ve seçimden AK Parti'nin zaferle çıkmasının garanti olduğunu yazan gazete, CHP'nin seçimi kazanmak gibi bir beklentisinin olmadığını kaydetti.

Kılıçdaroğlu'nun, AK Parti'nin anayasa değişikliği için gerekli 400 sandalyeye ulaşmasını engelleme hedefinin, CHP'nin yenilgiyi çoktan kabullenme anlamına geldiği de yazıda yer buldu.

Guardian'ın yazısı, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın '7 Haziran seçimleri çok önemli. Ya eski Türkiye galip çıkacak ya da yeni Türkiye' sözleriyle son buldu.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler