YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Gözünü emekliye dikti
"Emekliler istese tek bir partiyi iktidar yapabilir"
Gözünü emekliye dikti
10 Nisan 2010 / 17:49 Güncelleme: 10 Nisan 2010 / 17:49

CHP Grup Başkanvekili Kemal Kılıçdaroğlu, Türkiye'de 9 milyon 200 bin emekli bulunduğunu belirterek, ''Eşleri ile birlikte 13-14 milyon oluyorlar. Emekliler isteseler tek bir partiyi iktidar yapabilirler'' dedi.

Kılıçdaroğlu, Muğla Belediyesi tarafından yaptırılan katlı otoparkın açılış töreninde yaptığı konuşmada, emeklilerin durumunun perişan olduğunu, aldıkları aylıklarla geçinemediklerini savunarak, şöyle konuştu:

''Emekliler kusura bakmasın. Ülkede 9 milyon 200 bin emekli var. Eşleri ile beraber 13-14 milyon oluyor. İsteseler tek bir partiyi iktidar yapabilirler. Başka hiçbir şey istemeye gerek yok. İşçiden, memurdan, esnaftan, çiftçiden oy almasanız da emekli isterse tek bir partiyi de iktidara getirebilir. Kendisini perişan eden, 'milli gelir artışından pay vermeyeceğiz' diyen bir siyasi iktidara emeklilerimiz destek verdi. Ben anlamıyorum. Demek ki bizim emeklilerin durumu çok iyi. Çok iyi de bizim haberimiz yok'' diye konuştu.

Türkiye'de bir akıl tutulması olduğunu öne süren Kılıçdaroğlu, bu akıl tutulmasını kaldırmak için çalışacaklarını söyledi.

  AA
 

İktidar Partisi !
 // Fehmi Arvas
Aman CHP İktidar olmasında, kim iktidar olursa olsun....
12 Nisan 2010 10:23
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler