YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Gözaltına alınanların serbest bırakılmasını istiyorum"
"Gözaltına alınanların serbest bırakılmasını istiyorum"
07 Haziran 2013 13:59
CHP Genel Başkan Yardımcısı Perihan Sarı, "gözaltına alınanların serbest bırakılmasını, Başbakanın da demokratik bir ülkeye yaraşır bir dil, söylem, üslup ve tutum takınmasını bekliyorum" dedi.

Sarı, Avcılar Hilton Oteli'nde düzenlenen"Yerel Yönetimler Seçimi Aday Adayları Eğitimi Programı"nın açılışında yaptığı konuşmada, gelecek yıl yapılacak yerel seçimlere değindi.

Katılımcılara teşekkür eden Sarı, şunları söyledi:

"Burada bulunuşumuzun sadece bir eğitim çalışmasına katılmanın ötesinde bir anlamı var. Partimizin yaptığı bir çağrıya uydunuz. Özveride bulundunuz ve İstanbul'un kaderini değiştirmek için bir göreve talip oldunuz. Bu göreve talip olmak için de aday adayı oldunuz.Bu eğitim çalışması İstanbul'u alma kararlılığımızın bir göstergesi. Bugün burada gösterdiğimiz kararlılıkla CHP'li bir İstanbul yönetimi özlemimizi, talebimizi ve iddiamızı ortaya koyuyoruz."

Gezi Parkı'ndaki eylemler

Taksim Gezi Parkı'ndaki eylemlere değinen CHP Genel Başkan Yardımcısı Sarı, şöyle devam etti:

"Türkiye'nin demokrasi mücadelesinin simgesi olan Taksim Gezi Parkı direnişçilerine, özgürlük, katılım ve karar hakkı, ifade özgürlüğü, hak ve adalet arayan halkımıza, selam gönderiyorum. Günlerdir orantısız şiddetle bastırılmaya çalışılan ve seslerinin duyulmasını isteyenlerden gözaltına alınanların serbest bırakılmasını, Başbakan'ın da demokratik bir ülkeye yaraşır bir dil, söylem üslup ve tutum takınmasını bekliyorum. Başbakan dün havaalanında ve Türkiye'ye gelmeden önce yaptığı konuşmayla, aslında değişen hiçbir şey olmadığını ve 10 günden bu yana ülkede yaşananlara ilişkin hiçbir doğru okuma yapmadığını ve hiçbirşey anlamadığını, eski tutumunu sürdürdüğünü ortaya koydu. Başbakan balkon konuşmasını unutarak bu kez 'biz' ve 'onlar' karşıtlığını" gündeme taşıdı. Bunun çok tehlikeli bir söylem olduğunu bir kez daha Başbakan'a hatırlatmak gerekiyor."

Toplantıda, Boğaziçi Üniversitesi öğrencilerinin hazırladığı Taksim Gezi Parkı'ndaki eylemlere ilişkin bir sinevizyon gösterisi de sunuldu.

Yerel Yönetimler Seçimi Aday Adayları Eğitimi Programı kapsamında, "İletişim ve Propaganda", "Yerel Yönetim Modelimiz", "Büyükşehir Yasası", "Muhtarlık" ve "Kentsel Dönüşüm" konularında eğitimler verilecek.

 

AA

Etiketler: ,
14:26
 // Merak etme
Merak etme, kirli çamaşırlarınız ortaya çıktığında, sıra size de gelecek. Ringonun ahırı değil burası....
07 Haziran 2013 14:26
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler