YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Gözaltına alınan 74 kişiden 8'i serbest bırakıldı
Gözaltına alınan 74 kişiden 8'i serbest bırakıldı
Gözaltına alınan 74 kişiden 8'i serbest bırakıldı
11 Ocak 2009 / 15:20 Güncelleme: 00 0000 / 00:00

Rüşvet ve ihaleye fesat karıştırmak suçundan gözaltına alınan CHP'li iki belediye başkanının da aralarında bulunduğu 39 kişi tutuklandı.


İzmir'de, ''ihaleye fesat karıştırmak, imar kanuna muhalefet, rüşvet alıp vermek, görevi kötüye kullanmak, görevi ihmal etmek, irtikap, devleti zarara uğratmak'' iddialarıyla ilgili gözaltına alınarak adliyeye gönderilen 74 kişiden 39'u tutuklandı.


Alınan bilgiye göre, İzmir Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi'nde işlemleri tamamlandıktan sonra adliyeye gönderilen ve Cumhuriyet Savcısı tarafından ifadeleri alınan 74 zanlıdan 8'i serbest bırakıldı.


Mahkemeye sevk edilen 66 kişiden aralarında Güzelbahçe Belediye Başkanı E.A. ile Menderes ilçesine bağlı Değirmendere beldesinin Belediye Başkanı N.Ş.E'nin de yer aldığı 39'u tutuklandı. 27 kişi ise mahkemece serbest bırakıldı.


İzmir Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri 4 gün önce gerçekleştirdiği operasyonda, Güzelbahçe Belediye Başkanı E.A, Değirmendere Belediye Başkanı N.Ş.E, bazı meclis ve encümen üyeleriyle belediye çalışanlarının da aralarında bulunduğu çok sayıda kişiyi gözaltına almıştı.


AA


 

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler