YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Görüşmeyi Kılıçdaroğlu iptal etti!"
CHP Genel Başkan Yardımcısı Tekin, Genel Başkan Kılıçdaroğlu'nun AP Sosyalist Grup Başkanı Swoboda ile görüşmesinin iptal edilmesiyle ilgili, görüşmeyi Kılıçdaroğlu'nun iptal ettiğini söyledi.
"Görüşmeyi Kılıçdaroğlu iptal etti!"
16 Mayıs 2013 / 12:20 Güncelleme: 16 Mayıs 2013 / 12:21

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, Tarihi Havagazı Fabrikası Kültür Merkezi'nde düzenlediği basın toplantısında, bir gazetecinin Kılıçdaroğlu'nun, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik eleştirilerinden rahatsız olan Avrupa Parlamentosu (AP) Sosyalist Grup Başkanı Hannes Swoboda ile görüşmesinin iptal edilmesiyle ilgili sorusu üzerine, görüşmeyi Kemal Kılıçdaroğlu'nun iptal ettiğini, eleştiriye konu olan cümleleri kendilerinin de Türkiye'de kullandığını dile getirdi.

Tekin, şöyle konuştu:

"Milletvekilleri cezaevlerinde yatıyorsa, sadece hak aradıkları için 3 bin öğrenci cezaevinde, onlarca belediye başkanı, muhtar barış sürecinin olduğu bir dönemde cezaevindeyse bunun adı otoriter dönem değil de nedir? Sayın Genel Başkanımız bu anlamıyla bunu ifade etmiştir. Orada rahatsız olanlar olabilir. Kim rahatsız olursa olsun. Biz Türkiye'de demokrasi ve özgürlüğün önündeki engeller konusunda kim ne yaparsa yapsın düşüncemizi rahatlıkla söyleriz. Avrupa da olsa."

 

AA

12:50
 // Avrupa da farkına vardı
Chp nin sol bir parti olmadığının farkına nihayet Avrupalı parlementerler de anladı. Ama Chp nin anlamadığı '' bizden değilsiniz'' mesajıdır....
16 Mayıs 2013 12:50
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler