YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
''Görüşmesin de ne yapsın?''
CHP Grup Başkanvekili Kemal Anadol, ''Gizli tanık olduğunu söyleyen birisi gelmiş otelde Ahmet Ersin'i ziyaret etmiş. Ahmet Ersin görüşmeyip ne yapacak?'' dedi.
''Görüşmesin de ne yapsın?''
14 Mart 2010 / 18:28 Güncelleme: 14 Mart 2010 / 18:41

Anadol, CHP Manisa 33. Olağan Kongresi öncesinde yaptığı açıklamada, CHP İzmir Milletvekili Ahmet Ersin'in, CHP Genel Merkezi tarafından Erzincan'daki olayları incelemekle görevlendirildiğini, Ersin'in tarafları dinlediğini, ilgili kişilerin düşüncelerini aldığını belirtti.

Kemal Anadol şöyle konuştu:

''Cezaevini ziyaret etmiştir. Bu bir milletvekilinin en doğal hakkıdır ve görevidir. Bunun dışında üretilen spekülasyonlar tamamen provokasyona dönük beyanlardır. Yok para vermiş, yok etki altında bırakmaya çalışmış... Kimi etki altında bırakmaya çalışmış. Gizli tanık olduğunu söyleyen birisi gelmiş otelde Ahmet Ersin'i ziyaret etmiş, Ahmet Ersin görüşmeyip ne yapacak. İş bitmiş, adam ifadesini vermiş ve bu ifade iddianameye girmiş. Bu tür spekülasyonlar tamamen adaleti etkileyen, AKP'nin suçu başkasının üstüne atmak çabasından ibarettir. Yanlıştır, AKP sözcüleri asıl onu söyleyeceğine, düşünün 3. Ordu Komutanı bir numaralı sanık, davanın 12 tanığı var, 12'si de gizli, bu mu adalet?. Adaleti yandaş medya gibi yandaş adalet mekanizması haline döndürmek isteyenlere elbette Deniz Baykal müsaade etmeyecektir. Mücadelesini sürdürecektir. CHP bütün gücüyle Genel Başkanına sahip çıkacaktır.'' AA
 

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler