YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Görüşme sonrası CHP'den ilk açıklama
CHP Parti Sözcüsü Haluk Koç, Başbakan Davutoğlu ile gerçekleştirdikleri koalisyon görüşmeleri sonrasında açıklama yaptı. Koç, "Çözümsüzlüğün adresi biz olmayacağız diye başından beri ifade etmiştim. Kimse kavga etmedi, güler yüzlü bir toplantıydı" dedi.
Görüşme sonrası CHP'den  ilk açıklama
13 Temmuz 2015 / 17:40 Güncelleme: 13 Temmuz 2015 / 17:48

Başbakan Ahmet Davutoğlu ile CHP arasında gerçekleşen koalisyon görüşmesinden sonra bir açıklama da CHP'den geldi. CHP'den görüşme sonrası ilk açıklamayı  CHP Parti Sözcüsü Haluk Koç yaptı.

İşte Haluk Koç'un konuşmasından satır başları:

Sayın Ahmet Davutoğlu, CHP'yi ziyaret etmiştir. Bugün Kadir Gecesi, mübarek olsun diyorum. Çıkan sonucu Başbakan Davutoğlu özetledi. Güven tesisi üzerinde duruldu. Ortak bir çalışma yapma tespiti ortaya konuldu.

Bundan sonrası...

Sayın Davutoğlu onun cümlesi ile ifade edeyim "Müzakere öncesi bir ön görüşme niteliğinde" olan bu toplantının niteliği de ortaya konmuş oluyor. Bundan sonrası yöntem çerçevesinde ele alınacak. Bu çerçevede kalmamız gerekiyor. Daha sonraki turları tamamladıktan sonra bir değerlendirme yapılır. Ortaklaşan noktaların tespiti bakımından uygulanır. 

İki parti arasında Ömer Çelik ve ben bu teması sürdüreceğiz. Bir müzakere öncesi ön görüşme olarak tabir edebiliriz. Henüz bir takvim netleştirilmedi. Sayın Davutoğlu daha MHP ve HDP ile görüşecek. 

Çözümsüzlüğün adresi biz olmayacağız

CHP'nin bir 14 maddelik tespit tutanağı var. Bunları madde madde tartışma toplantısı değildi. Sadece bir ön görüşme idi. Türkiye'nin sorunlarını çözmeye bir niyet, irade ortaya kondu. Çözümsüzlüğün adresi biz olmayacağız diye başından beri ifade etmiştim. Kimse kavga etmedi, güler yüzlü bir toplantıydı. Toplantıyı küçük notlarla aktarma görevi olan bir arkadaşımız dahil edildi. Bu sadece müzakereler öncesinde bir ön görüşme idi. 

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler