YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Görevden alınan MHP İl Başkanı'ndan Akşener'e destek
Görevden alınan MHP İl Başkanı'ndan Akşener'e destek
06 Haziran 2016 16:41
MHP Genel Merkezi tarafından 3 gün önce görevden alınan Düzce eski İl Başkanı Onur Özen ve yönetim kurulu üyeleri, basın toplantısı yaparak MHP Genel Başkan Adayı Meral Akşener'e destek vereceklerini açıkladı.

Onur Özen, MHP Genel Merkezi'ni temsil ederken genel merkezdeki değişim istemine müdahalesinin mümkün ve etik olmadığını söyledi. 

Görevden alınmalarından sonra düşüncelerini açıklama noktasında bir engel kalmadığını belirten Özen, Genel Başkan Devlet Bahçeli'ye destek vermedikleri için görevden alındıklarını söyledi. Özen, şöyle konuştu:

"Bizi görevden alan genel merkez kararına saygı duyuyoruz. Ancak, ülkücüler içindeki değişim talebi bir çığ gibi büyümüştür. 

12 Kasım sonrası bir esinti ile başlayan değişim talepleri an itibarı ile bir fırtınaya dönüşmüştür. 

Ben ve arkadaşlarım ülkemiz ve ülkücü camianın acilen ihtiyaç duyduğu güçlü MHP iktidarının ancak sayın Meral Akşener başkanlığında mümkün olacağına inandığımızdan kendisini desteklediğimizi kamuoyuna duyurmak istiyoruz. 

Değişim kaçınılmazdır. Bu değişim sayın Meral Akşener ile mümkün olacak. O hanımefendi halkımızın desteği Allah’ın izni ile başbakan olacak diyor teşekkürlerimi sunuyorum."

MERKEZ İLÇE BAŞKANI DA İSTİFA ETTİ

Toplantıya katılarak eski İl Başkanı Onur Özen'e destek veren MHP Düzce Merkez İlçe Başkanı Aydın Dursun ve yönetim kurulundaki 7 kişi de görevlerinden istifa ettiklerini açıkladı. Dursun, şöyle dedi;

"Yönetim kurulundaki arkadaşlarımızla istişare ederek MHP Merkez İlçe Başkanlığından bugün itibarıyla istifa etmiş bulunuyorum. 

Arkadaşlarımla beraber ülkücü iradeye saygı duyulmasını, tüzük kurultayı ve seçimin bir an önce yapılmasını bekliyor, bundan böyle üst kurul delegelerimizle beraber aktif görev alacağımızı kamuoyuna duyuruyoruz."


DHA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler