YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Gökçek ve Topbaş'a Tekin'den jet cevap
Gökçek ve Topbaş'a Tekin'den jet cevap
11 Eylül 2009 16:26
CHP İstanbul İl Başkanı Gürsel Tekin, derelerin ıslah edilmesini engellemek için CHP'nin dava açtığını iddia eden İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'a sert yanıt verdi.

Gürsel Tekin, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'e de çok sert konuştu.

Tekin, ''Eğer dava varsa CHP İstanbul İl Başkanı olarak istifa etmeye hazırım. Eğer böyle bir dava yoksa sayın Topbaş gereğini yapacak mı? Sizi iddianızı ispatlamaya davet ediyorum'' dedi.

''Sayın Topbaş sizi aylarca uyardım. Bütün yazılar size resmi gelmiş. Vatandaşı suçluyorsunuz. Çok ayıptır'' diyen Tekin, AK Partili belediyeye de ''16 yıldır kenti yönetiyorsunuz. Bu şehri ranta bağlı yönetiyorsunuz'' suçlamasında da bulundu.

GÖKÇEK'E: İSPATLAMAZSANIZ SİZE ŞEREFSİZ DERİM

Gürsel Tekin, ''Dikmen Vadisi geçmiş dönemlerde sel felaketine uğradı. Burada yaptığımız kentsel dönüşüm projesi Çankaya Belediyesi tarafından mahkeme kararları ile engellenmek istenmiştir. Bu projeler CHP tarafından engellenerek, AK Partili belediyelerin halkın gönlünde yer etmesi engellenmek isteniyor. 55 tane kentsel dönüşüm projemizin hepsine dava açıldı'' diyen Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'e de yanıt verdi.

Tekin, ''Ankara’da sayın Başkan’a seslenmek istiyorum. Sayın Başkan diyor ki CHP dava açmış. Sayın Başkan bunu ispatlayamazsanız size şerefsiz derim'' şeklinde konuştu.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler