YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Gökçek kaale alınacak biri değil"
"Gökçek kaale alınacak biri değil"
07 Mart 2013 20:22
CHP Tunceli Milletvekili Kamer Genç, İmralı’da BDP heyeti ve Abdullah Öcalan arasındaki görüşmelerin basına sızmasını değerlendirdi.

Milli Merkez Anayasa Forumu Aydın Başkanlığı tarafından düzenlenecek olan panele konuşmacı olarak katılmak üzere Aydın’a gelen CHP Tunceli Milletvekili Kamer Genç, CHP Aydın İl Başkanlığını ziyaret etti. Partililer tarafından karşılanan Kamer Genç, CHP Aydın İl Başkanı Barkan Kalınomuz ile birlikte basın toplantısı düzenledi.
 
İmralı görüşmeleri tutanaklarının sızmasına ilişkin değerlendirmelerde bulunan Kamer Genç, “Tutanakların Abdullah Öcalan'a perde arkasından verilen sözlerdir. Önemli olan tutaklarda yazılanları kimse inkar ediyor mu? Etmiyor” dedi. Açılım sürecinin TBMM’de bulunan Kürt kökenli 80 milletvekili ile ilgili olduğunu ileri süren Genç, “80 Kürt milletvekili AKP'den desteğini çekse, Tayyip iktidardan düşüyor. Ondan sonra Abdullah Gül cumhurbaşkanlığından düşüyor. 'Bu nedir?' Kendi iktidarını devam ettirmek için Türkiye'ye karşı her türlü oyun içinde olmaktır” dedi.
 
“Ben Gökçek'i iyi tanırım”
 
CHP Aydın İl Başkanı Kalınomuz’un geçtiğimiz hafta Aydın’ı ziyaret eden Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in açıklamalarına cevap vermesini gereksiz bulduğunu ifade ede Genç, sözlerini şöyle tamamladı: “Kendisi kale alınacak bir kişi değil. Bence hiç duymasaydınız daha iyiydi. Önemsenecek bir kişiliği yok. Melih’i ben iyi tanırım. Çocuk Esirgeme Kurumu Genel Müdürü iken ve oradaki yolsuzluklardan tutun da şimdiye kadar arkasında ayıpları olan, kale alınmaması gereken hem kişiliği hem de sözleri vardır. Takdir sizin ama O’nun için para harcamaya değmez.”

İHA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler