YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Gökçek: Böyle propoganda kimseye fayda sağlamaz
Gökçek: Böyle propoganda kimseye fayda sağlamaz
Gökçek: Böyle propoganda kimseye fayda sağlamaz
25 Mart 2009 / 11:35 Güncelleme: 25 Mart 2009 / 00:00

Ankara'da seçimlere birkaç gün kala, Ankara'da billboard'lara asılan afişler tartışmaya yol açtı.


CHP Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Karayalçın, yaptığı açıklamada, Ankara’da bilboardlarda yazılan “Gökçek Gidecek Sol Gelecek” sloganının kendilerine ait olmadığını kaydederek bu sloganın “şüphelilere” ait olduğunu söyledi.


Karayalçın, “Böyle bir slogan tarafımızdan kullanılmamış ve böyle bir afiş tarafımızdan asılmamıştır. Tam tersine biz Ankara birlikteliği için yola çıktık ve bunu başardık. Konuyla ilgili tüm hukuki çalışmalar yapılacaktır. Bu ilan bizim tarafımızdan ya da bizi destekleyenler tarafından kullanılmamaktır. Bu slogan, seçimi kaybedeceğini anlayanlar tarafından kullanılmaktadır” dedi. Karayalçın, konuyla ilgili daha geniş bir açıklamayı daha sonra yapacağını bildirdi.
 CHP Lideri Deniz Baykal"Bizim böyle bir ilanımız yok.Bu seçmeni korkutmak isteyen Gökçek'in yeni bir tezgahı mı diye bakıyoruz.Biz sadece sağ, sadece sol değil herkesten oy istiyoruz.


GÖKÇEK: İHTAR ÇEKTİK


Bunların kaldırılması Yüksek Seçim Kurulu'na başvurmak üzere avukatlarına talimat verdiğini anlatan Gökçek, “Bu tarzdaki bir propagandanın kimseye bir fayda getirmeyeceğinin bilinmesini istediğini” söyledi. Gökçek, “(Afişlerin) Kaldırılması için tüm girişimlerde bulunuyoruz” dedi.


Hürriyet


 

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler