YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Gökçek Başkan seçilmezse emekli olacak
Gökçek Başkan seçilmezse emekli olacak
27 Ocak 2013 19:13
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, bir dönem daha belediye başkanlığı yapmaması halinde emekli olacağını söyledi.

Gökçek, Twitter'da takipçi sayısı 400 bini geçmesi sebebiyle bir yemek verdi. Daha önce katılacağı belirtilen gazeteci-yazar Ahmet Hakan yemeğe katılmazken, yemekte Türkiye'nin dört bir yanından gelen Gökçek takipçileri hazır bulundu. Gökçek'in 416 bin 500 takipçisi bulunuyor.

Altınpark ANFA B salonunda gerçekleştirilen yemekli toplantıda Başkan Gökçek,  Ahmet Hakan'ın rahatsızlığı nedeniyle yemeğe gelmediğini söyledi. Bu açıklamanın ardından Gökçek, Hakan'ı telefonla arayarak sohbet etti. Ahmet Hakan,"Herkese merhaba. Gerçekten ben de orda olmak istiyordum. Şuan çok hastayım. Sizlerle ve Melih Başkan'la orada olmayı çok isterdim." ifadelerini kullandı. Başkan Gökçek, Ahmet Hakan'ın hastalık durumunu "eskiden öğrencilerin okula gitmemek için tebeşir yiyerek ateşlerini çıkartmasına" benzetti. Gökçek, şöyle devam etti: "Şaka bir yana kendisine acilen iyileşmesi için bir önerim var. İki baş sarımsak, iki büyük limon sıkılarak mikserde karıştırılacak. Sonra üzerine iki kaşık bal ilave edilecek. Gribinizin yoğunluğuna göre alırsanız bir günde iyileşirsiniz. Üzerine de karanfil ve zencefil çayını içeceksiniz." şeklinde konuştu.

Twitter'i en etkin kullanan yerel yöneticilerden biri olduğunu söyleyen Gökçek, bu büyüklükte Twitter yemeği düzenleyen tek kişi olduğuna dikkat çekti. Gökçek, özellikle sosyal medyanın çok önemli olduğunu söyledi. Sosyal medyanın önemini kavramayanların Türkiye'de ciddi manada olayları geriden takip ettiğini vurgulayan Gökçek, Twitter'ın önemi üzerinde durdu. Gökçek, "Bana yapılan haksız suçlamalara buranda anında cevap verebiliyorum.  Takip edenler sayesinde oldukça rahat bir şekilde kendimi ifade edebiliyorum." şeklinde konuştu.

 "Bu dönem aday olmazsanız, ne yapacaksınız?" sorusuna ise Başkan Gökçek, "Benim ne yapacağımı görürsünüz. Bir dönem de daha yapmazsam emekli olur otururum. Ama başkan olarak daha yapmak istediklerim var. Bunlar büyük projeler tema park gibi, her gün 10 bin kişinin geleceği inanç ve tarih müzesi gibi projeler olacak." karşılığını verdi.

 Yemekli toplantının soru-cevap bölümü, basına kapalı gerçekleşti.


CHA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler