YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Gezi Parkı tepkisi masum olmaktan çıktı
Gezi Parkı tepkisi masum olmaktan çıktı
06 Haziran 2013 11:20
Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, 'Gezi Parkı' tepkisinin masum olmaktan çıktığını belirtti.

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, 'Gezi Parkı' tepkisinin masum olmaktan çıktığını belirterek, "Bazı vatandaşlarımız hala bunu bir masum bir eylem olarak sürdürme gayreti içerisinde bulunabilirler. Ama şu anda kontrol sol marjinal grupların içerisinde ve ajan provokatörlerin eline geçmiş vaziyettedir.

Sokaklarda ele başları, yönlendiricileri var. İnsanların nereden yürüyeceklerini, hangi sloganı atacaklarını söylüyorlar. Dükkan taşlayacaklar, arabaları yakacaklar, polislere molotof kokteyli atacaklar belli, çarpışacak, çatışacak gruplar belli. Bunların hepsi belli yerler tarafından tezgahlanıyor, belli yerler tarafından ve sokağa sürülüyor. Onun için milletimizin bunu iyi görmesi lazım."

Destici, Cihan Haber Ajansı'na (Cihan) yaptığı açıklamada son günlerde ülke genelinde yaşanan olaylarla bağlantılı "Türkiye, Suriye yapılmak mı isteniyor?" sorusunu cevapladı.

Destici, şunları söyledi: "Ben şu anda tam gündemlerine almasalar bile Türkiye'ye, hükümetine, devletine bir uyarı olarak görüyorum. Ve bu sayede belki bir takım taleplerini kabul ettirmeye çalışacaklar. Tabii ki Suriye, Rusya, İran, İsrail yönetimleri isterler ki 'Türkiye de bir Suriye olsun'. AB ve ABD gibi emperyalist güçler de bunu isterler. Çünkü bölgede güçlü, kalkınmış, zengin, askeri gücü olan bir Türkiye istemiyorlar. Bunun için de ellerinden gelen her türlü gayreti gösteriyorlar. Ben hepsinin bu işin içinde olduğunu düşünüyorum. Ve sokakta olan o yönlendiren marjinal gruplarla, bazı siyasi çevreler ve örgütlerle de bu dışarısının direkt irtibatlı olduğunu maddi ve manevi desteği verdiğini de düşünüyorum."

"GEZİ PARKI EYLEMİ MASUMLUKTAN ÇIKTI"
Destici, 'Gezi Parkı' diye başlayan masum eylemlerin bugün bakıldığı zaman artık masumluktan çıkmış vaziyette olduğuna dikkat çekerek, "Bazı vatandaşlarımız hala bunu bir masum bir eylem olarak sürdürme gayreti içerisinde bulunabilirler. Ama şu anda kontrol sol marjinal grupların içerisinde ve ajan provokatörlerin eline geçmiş vaziyettedir. Sokakta olan arkadaşlarımız meydandakilerle hadiseleri görüşüp, konuşuyorlar. Bu konuya çok ilgiliyiz. Çünkü biz millet, memleket, ülkemiz, değerlerimiz için siyaset yapıyoruz." şeklinde konuştu.

"OLAYLAR TEK NOKTAYLA BAĞLANTILI DEĞİL"
Yaşananların Gezi Parkı'nı aştığını Türkiye'yi karıştırmak isteyen dış odaklar ve içerideki marjinal taşeronların yönlendirdiği bir hal aldığına vurgulayan Destici, "Tek noktayla bağlantılı değil, birkaç bağlantı noktası var. Burada herkes birleşmiş durumda. Neye karşı. Türk milletine, hükümetine, iç huzuruna, güvenliğine karşı el birliği yapıyorlar. Yani 'dostumun düşmanı düşmanımdır' mantığı ile hareket ediyorlar. Veya Türkiye'yi ortak düşman olarak görüyorlar. ABD ve Avrupa parlamentolarından gelen açıklamalar her ne kadar iyi niyet temennileri içerse, 'tarafları sağduyuya davet ediyoruz' gibi cümleleri içinde barındırsa da bu açıklamaların sokaktakilere, marjinal gruplara, sokakta Türkiye'nin huzurunu bozmaya çalışanlara ve hükümeti sandıkta değil de darbelere zemin hazırlamak peşinde koşanlara aslında bir mesaj içerdiğini ve onları cesaretlendirdiğini düşünüyorum. Yani dış basının başta ABD olmak üzere Avrupa'nın bu konuya bu kadar ilgili olması onları güçlendiriyor, cesaretlendiriyor." görüşünü aktardı.

"İÇ KARIŞIKLIĞI ARTIRMAK İSTİYORLAR"
Destici, sözlerini şöyle sürdürdü: "Yani orada eylemlere katılan insanlarla arkadaşlarımız konuşuyor. Onlara 'şu süre içerisinde hükümet düşecek, şu süre içerisinde halk devrimi yapacağız' deniyor. Gençleri böyle kandırıyor, sokağa çekiyorlar. İnanılmaz bir bilgi kirliliği, ajitasyon, provokasyon, yönlendirme var. Bunlar kendiliğinden gelişmiş hadiseler değil. Sokaklarda görüyoruz. Sokaklarda ele başları, yönlendiricileri var. İnsanların nereden yürüyeceklerini, hangi sloganı atacaklarını söylüyorlar. Dükkanı taşlayacakları, arabaları yakacakları, polislere molotof kokteyli atacaklar belli, çarpışacak, çatışacak gruplar belli. Bunların hepsi belli yerler tarafından tezgahlanıyor, belli yerler tarafından ve sokağa sürülüyor. Onun için milletimizin bunu iyi görmesi lazım. Ve bu gruplar kesinlikle dışarıyla işbirliği içerisindeler."

 

CİHAN

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler