YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Gezi Parkı olayları, çok pahalıya mal oldu"
"Gezi Parkı olayları, çok pahalıya mal oldu"
29 Haziran 2013 13:58
Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak, hem iktidar hem de ana muhalefet partisinin yüzünden Takism Gezi Parkı olaylarının Türkiye için çok pahalıya mal olduğunu ileri sürdü.

Kamalak, genel merkezdeki İl Başkanları Toplantısı'nda, bazı gençlerin Taksim Gezi Parkı'ndaki ağaçların kesilmemesi için oturma eylemi başlattıklarını hatırlatarak, sonrasındaki olayların, hem iktidar hem de ana muhalefet partisi yüzünden Türkiye için çok pahalıya mal olduğunu öne sürdü.

Gezi Parkı odaklı olaylarda, biri emniyet mensubu olmak üzere 6 kişinin öldüğünü, 12 kişinin gözlerini kaybettiğini, 7 bin 832 kişinin yaralandığını, maddi zararın 150 ile 200 milyon arasında olduğunu belirten Kamalak, "Sayın Başbakan'ın 'IMF'ye olan borçları kapattığımız için faiz oranlarını düşürdüğümüzden dolayı iç ve dış faiz lobisi harekete geçti. Bizimle uğraşmaya başladılar' açıklamaları gerçekleri yansıtmıyor" iddiasında bulundu.

Kamalak, çözüm sürecinin, Cizre'de yaşandığı ileri sürülen, terör örgütü PKK üyesi bir grubun kimlik kontrolü yapması gibi olaylar nedeniyle kalıcı bir barışa dönüşemediğini savunarak, TSK İç Hizmet Kanunu'nun 35. Maddesi'nin kaldırması teklifini 1996 yılında kendilerinin de yaptığını bildirdi.

 

AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler