YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Gezi Parkı, CHP organizasyonu değildir"
"Gezi Parkı, CHP organizasyonu değildir"
03 Haziran 2013 18:26
CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce, Taksim Gazi Parkı'ndaki olaylara ilişkin, "Bu bir CHP organizasyonu değildir. Bu, milletin demokrasi, özgürlük talebidir" dedi.

İnce, Yalova'daki milletvekili irtibat bürosunda düzenlediği basın toplantısında, Gezi Parkı ile ilgili sokaklarda eylemler yapan kişilerin arasında hem CHP'lilerin hem de başka partililerin olduğunu söyledi.

Bunun bir parti meselesi olmadığını dile getiren İnce, şöyle konuştu:

"Bu bir CHP organizasyonu değildir. Bu, milletin demokrasi, özgürlük talebidir. Bütün bunlar bir demokrasi talebidir. Demokrasi, seçimden ibaret değildir. Demokrasilerde protesto, gösteri hakkı, muhalefet vardır. Başbakan bunu öğrenmelidir. Bu, tramvay demokrasisi değildir. Bizim istediğimiz, gerçek demokrasidir. Polislere de şunu söylemek istiyorum. Gariban çocuklarıdır onlar ama haddini aşıyorlar bazen. Yani emekli olduklarında maaşları yarı yarıya düşüyor. Onların haklarını biz savunduk Mecliste, CHP milletvekilleri olarak. Hatay'da AKP milletvekilinin oğlu, polisleri hizaya geçirdiğinde o polislerin hakkını biz koruduk. Şimdi de vatandaşların haklarını savunuyoruz."

Bir televizyon kanalının binası önünde bazı gruplar tarafından protesto gösterisi yapıldığını belirten İnce, bu tür tepkilerin kanal çalışanlarına değil, medya patronlarına yönelik olması gerektiğini sözlerine ekledi.

 

AA

16:35
 // Bence Doğru Söylüyor
Chp, böyle bir organizasyon yapamaz. Bu olaylar global güç ve sermayenin oyunudur. Ha, chp bundan memnun mu, diye sorsak, elbette memnundur. Chp başarsaydı bayrak ve cumhuriyet mitinglerinde başarırdı bu işi. Hem o devirde daha güçlüydü. Chp de, bu gemi battığı zaman, kendilerininde batacağının farkına varacak. Çünkü alışılmışın dışında bir operasyon var. Bu olaylara destek olan ile karşı olan, aynı anda kaybedecektir....
04 Haziran 2013 16:35
YALANCI
 // V.A.
YALANCININ...
03 Haziran 2013 Pazartesi 21:32
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler