YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Gerekirse 100 katını dikeriz
Gerekirse 100 katını dikeriz
30 Mayıs 2013 16:25
Bakan Eroğlu, Taksim Gezi Parkı'nda ağaçların kesildiği gerekçesiyle yapılan eyleme ilişkin "Orada kesilen ağaç varsa belki onun 100 katını biz dikeriz" dedi.

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Atatürk Kültür Merkezi'ndeki "Çankırı Tanıtım Günleri" etkinliğinden ayrılırken basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Taksim Gezi Parkı'ndaki ağaçların kesildiği iddiasıyla yapılan eylemin hatırlatılması üzerine Eroğlu, Taksim Gezi Parkı'nda tarihi eser bulunduğunu, bunun da aynen ihya edileceğini belirtti.

Eroğlu, "Bunu, tarihe eserlere olan saygımızın bir neticesi olarak görmek lazım ama orada kesilen ağaç varsa belki onun 100 katını biz dikeriz, merak etmeyin" diye konuştu. İstanbul'a yaklaşık 5 milyon fidan dikilmesi için karar aldıklarını bildiren Eroğlu, küçük bir alan olan Gezi Parkı'nda sınırlı sayıda ağaç bulunduğunu söyledi.

Gezi Parkı'nda ne kadar ağaç kesilmesinin planlandığının sorulması üzerine Eroğlu, "Saymadım ama isterseniz Orman Genel Müdürüne soralım, saysın. Size tam rakamı bildireyim" dedi.

 

AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler