YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
'Gerçek ülkücüler evet diyecek'
'Gerçek ülkücüler evet diyecek'
08 Ağustos 2010 11:20
MHP ve Türk Ocağı kurucularından Sabri Öğe, 'İnanıyorum ki bütün gerçek ülkücüler, 12 Eylül'de göğsünü gere gere evet diyeceklerdir' dedi.

MHP ve Türk Ocağı kurucularından Sabri Öğe, "Devlet Bey ve herkes bilsin ki ülkücüler, köle yahut uşak değil; fikri hür, irfanı hür, vicdanı hür şerefli insanlardır. Üç buçuk 'akl-ı evvel' istedi diye, onların arkasına düşüverecek, millet menfaatini satacak insanlar değillerdir. İnanıyorum ki bütün gerçek ülkücüler, 12 Eylül'de göğsünü gere gere evet diyeceklerdir." dedi. 

MHP ve Türk Ocağı kurucularından Sabri Öğe, edep dışı ifadelerin hiçbir zaman ülkücüye bulaşmayacağını, ancak olsa olsa söyleyenleri tarif edeceğini söyledi.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Recai Yıldırım'ın, referandumda evet diyecek olan ülkücüler için 'İçimize fitne sokmak isteyen Tayyip Erdoğan'a bunlar köpeklik yapıyorlar.' diye hakaret etmesine tepkiler devam ediyor.

MHP ve Türk Ocağı kurucularından Sabri Öğe, açıklamasında, Recai Yıldırım'ın, ülkücülere saldırırken tam da kendisine yakışan bir ifade kullandığını dile getirdi. Öğe, bu sözleri tekzip etmediğine göre beyanın doğru olduğunu ifade ederek, "Uslub-u beyan, aynıyla insandır." dedi.

"Bir insanın konuşma üslubu ne ise onun seviyesi de kişiliği de odur." diyen Öğe, Yıldırım'ın ağzından çıkan edep dışı ifadelerin hiçbir ülkücüye asla bulaşmayacağını, ancak olsa olsa kendisini tarif edeceğini kaydetti. Yıldırım'ın bu ifadelerinin, kendilerini ne kadar da haklı çıkardığını anlatan Öğe, "Biz, 'bunlar ülkücü değildir' demiyor muyduk? Biz ülkücüler, İslam ahlak ve faziletini ilke edinmişizdir. Ahlak sahibi bir insanın ağzından, bu iğrenç ifadeler çıkabilir mi? Bunların, ülkücülükle uzaktan yakından bir alakaları yoktur. Şu hale bakınız; Genel Başkan Yardımcısı bu olan bir partinin, ne seviyesi, ne saygınlığı olur? Lokman Abbasoğlu çok doğru söylüyor: 'MHP, işgal altındadır.'" dedi.

MHP yöneticilerinin, muhtevadan, seviyeden, hayadan mahrum beyanlarını işittikçe, acılar içinde kaldığını vurgulayan Öğe, "Bir ömür verdiğim, binlerce arkadaşımın uğrunda canını feda ettiği dava kimlerin eline kalmış?" diye sordu.

"BAHÇELİ HİMAYE EDİYOR"

Birazcık haya varsa Yıldırım'ın özür dilemesi gerektiğinin altını çizen Öğe, Bahçeli'nin, Yıldırım'ın sözleri karşısında sessiz kalmasına da tepki gösterdi.

Günlerdir Devlet Bahçeli'nin, yardımcısının ağzından çıkan utanç verici ifadelerle ilgili bir işlem yapıp tavır koyup koymayacağını beklediğini dile getiren Öğe, şöyle devam etti:

"Fakat nafile. Daha önce sayın Sadi Somuncuoğlu'na karşı yapılan ahlaksızlığı himaye ettiği gibi, bunu da himaye ve tasvip etmiş görünüyor. Eski hukukumuz sebebiyle, kendisine fazla birşey söylemek istemiyorum. Dostça uyarıyorum: Silkinip kendine gelsin, etrafını temizlesin. Siyasetini, düşmanlık ve kin üzerine değil, ülke sevgisi üzerine bina etsin. Ecevit ile kurmuş olduğu koalisyonun yanlışlığını, sonuçta, ortakları ile birlikte hep beraber batacakları uyarımın nasıl doğru çıktığını hatırlasın. Bir de Devlet Bey ve herkes bilsin ki ülkücüler, köle yahut uşak değil; fikri hür, irfanı hür, vicdanı hür şerefli insanlardır. Üç buçuk 'akl-ı evvel' istedi diye, onların arkasına düşüverecek, millet menfaatini satacak insanlar değillerdir. İnanıyorum ki bütün gerçek ülkücüler, 12 Eylül'de göğsünü gere gere evet diyeceklerdir." CİHAN
 
 

bahçeli evet demeli
 // Atalay konurap
12 eylülün en mağduru gerçekten ülkücüler olmuştur.Askerin ve polislerin yapamadığı ''ülkeyi hainlerden koruma'' görevini kelle koltukta yapan vatansever ülkücüleri ,işgenceye tabi yutan hatta haksız yere idam eden ihtilalcilerin yargılanmalarını istemeleri kadar doğal ne olabilir.12 eylül de yapılanlar yanlış ve anayasası düzeltilmeye muhtaç. ülkücülere bu sebeple evet oyu kullanmak düşer.Bahçeli efendi muhalefet olsun diye BDP nın...
18 Ağustos 2010 19:08
ülkücüyüm
 // ali güngör
ÜLKÜCÜYÜM BU HABURDA HAİNLERE ŞOV YAPTIRANLARA HAYIR HAYIR HAYIR DİYECEGİM.BEYLER UYANIN HERGÜN ŞEHİT HABERLERİ GELİYOR ORDA BİRİ İKİNCİ BAYRAKTAN VIRRIKLIYOR BEYLER BU VATAN SİZE NEYLEDİ UYANIN BEYLER.EGER GERÇEKTEN ÜLKÜCÜ İSENİZ ŞEHİTE KELLE DİYENLERE APOŞA SAYIN DİYENLERE HAYIRDERSİNİZ.BU ARADA ANAYASA DEGİŞİKLİGİNDEN NE AMAÇLANDIGINIDA ÇOK İYİ BİLİYORUZ.NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE....
09 Ağustos 2010 17:34
realite.
 // engin öz
eskisi, yenisi, modası yok bu işin. vatanını seven inançlı olan herkes EVET demek zorundadadır. akpyi sevmesede Zorunludur. solcularla keskle, diskle, perinçekle aynı kabı doldurmak istemiyorsa EVET demelidir....
08 Ağustos 2010 21:58
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler