YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Genelkurmay Başkanı'nın görevden çekilmesi Türk milletinin beklentisiydi"
"Genelkurmay Başkanı'nın görevden çekilmesi Türk milletinin beklentisiydi"
25 Şubat 2015 14:27
MHP Ankara Milletvekili Özcan Yeniçeri, "Genelkurmay Başkanı'nın, hükümetin Süleyman Şah Türbesinden çekilme talimatına görevden çekilerek karşılık vermesi Türk milletinin beklentisiydi" dedi.

Yeniçeri, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, Malatya'da iki askeri uçağın düşmesine ilişkin, yetkililerin uçakların neden düşürüldüğü üzerinde düşünmesi gerektiğini belirterek, şehit düşen dört pilota Allah'tan rahmet, millete başsağlığı diledi.

Yeniçeri, Süleyman Şah Türbesinin taşınmasına ilişkin, "Türbenin üzerindeki türbe kadar türbenin altı da bizim Türk milletinin maldır, egemenlik hakkımızdır. Türbeyi taşıdınız oradaki türbenin altındaki vatan toprağını nasıl taşıyacaksınız. Türbenin üstünü yıktınız içindeki kutsal ve aziz hatıraları aldınız ve bizim sınırımıza yakın başkasına ait arazini üzerine aldınız koydunuz. Peki vatan toprağını nasıl taşıyacaksınız" ifadesini kullandı.

Süleyman Şah Türbesini koruyamayan bir iktidar olduğunu, terörist PYD ve IŞİD'den çekinerek türbenin oradan çekildiğini iddia eden Yeniçeri, bunun Türkiye Cumhuriyeti Devletine hakaret olduğunu savundu.

Özcan Yeniçeri, Süleyman Şah Türbesi'nin yerinde muhafaza edilemediğini, oranın vatan toprağı olduğunu, vatan toprağının türbeyle birlikte taşınamayacağını söyledi. Türbe’nin her türlü tehdide karşı korunmasının hükümetin ve TSK’nın görevi olduğunu belirten Yeniçeri, bu görevin yerine getirilemediğini ileri sürdü.

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel'in görevini yapmadığını iddia eden Yeniçeri, "Genelkurmay elbette iktidarın kendisi için öngördüğü görevi yerine getirecektir. Ancak vatan toprağından iktidar çekil dediğinde Genelkurmay Başkanı görevinden çekilmeliydi. Genelkurmay Başkanı'nın, hükümetin Süleyman Şah Türbesinden çekilme talimatına görevden çekilerek karşılık vermesi Türk milletinin beklentisiydi. Türk askeri Süleyman Şah Türbesini korumak için oradaydı. Süleyman Şah Türbesini taşımak için orada değildi" görüşünü savundu.

 

AA

sizin gibiletden başka ne beklenirdiki...!!!
 // Muhafız
Sizin gibi sahte milliyetçi, asker düşmanı sahtekarlardan başka ne beklenirdiki...!!!siyaseti alet edip, TSK'ya ve başındaki komutanına saldırarak sizin gibi kendini milliyetçi sanan sahtekarlardan başka ne beklenirdiki...!!!sizin gibi sahte milliyetçi ler şunu iyi bilsin ki sizlerin kıçını koruyan yine şanlı ve şerefli Türk askeri ve onun başındaki şerefli komutanlarıdır...!!!sizin gibi sahte milliyetçilerin bundan sonra şehit cenazelerinde bulunması bu askere küfür etmek gibidir...!!!...
26 Şubat 2015 Perşembe 01:06
15:05
 // osman komodo kayacan
Yeniceriler yine bas kaldirmaya mi basladi?...
25 Şubat 2015 15:05
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler