YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Genel af mı geliyor?
Genel af mı geliyor?
17 Ocak 2013 15:54
Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, hükümetin gündeminde genel affın olmadığını söyledi.

Meclis'te gazetecilerin sorularını yanıtlayan Bozdağ, anadilde savunmayla ilgili tasarıda herhangi bir değişiklik olacağını zannetmediğini, komisyonda görüşüldüğü şekliyle genel kurulda yasalaşacağını düşündüğünü ifade etti.

Adalet Bakanlığı'nın 4. Yargı Paketi ile ilgili bazı konular üzerinde çalışma yapması gerektiğini belirten Bozdağ, ''Adalet Bakanlığı çalışıyor. Bakanlar Kurulu'na henüz gelmedi'' dedi. Bozdağ, paketin yasalaşma sürecine ilişkin takvim veremeyeceğini söyledi.

Yasa dışı dinlemelerle ilgili Meclis Araştırma Komisyonu kurulmasına ilişkin önergeler hakkındaki düşüncesi sorulan Bozdağ, şöyle konuştu:

''Yasa dışı dinlemelerle ilgili herkesin şikayeti, itirazı var. Bu konuda siyasi partilerin talepleri var. AK Parti grubu da halktan gelen talebi dikkate alarak, önerge verdi. Meclis önümüzdeki günlerde, zannedersem Salı günü komisyon kurulması konusunu görüşecek. Karar alırsa komisyon oluşacak. Konu Meclis tarafından bir kez daha detaylı şekilde değerlendirilecektir. Rapor da bundan sonra yapılması gereken çalışmalar hakkında yol gösterici olacaktır.''

Bozdağ, Ergenekon Davası'nın tutuklu sanıklarından eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ'un ''PKK'lılarla aynı af getirilecekse hapiste çürümeye razıyım'' sözü hatırlatılarak, genel affın söz konusu olup olmadığının sorulması üzerine hükümetin gündeminde genel affın olmadığını kaydetti.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, bu konudaki açıklamasının üzerinden bir hafta bile geçmediğini vurgulayan Bozdağ, ''Bu konuda gazeteler yazıyor, başkaları söylüyor ama hükümetin böyle bir çalışması yok. Tamamıyla yalan beyanlar'' diye konuştu.

AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler