YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Genç'ten ilginç sözler
CHP Tunceli Milletvekili Kamer Genç, Darbe ve Muhtıraları Araştırma komisyonunu eleştirdi, komisyonun fonksiyonunu yitirdiğini öne sürdü.
Genç'ten ilginç sözler
19 Ekim 2012 / 13:50 Güncelleme: 19 Ekim 2012 / 13:53

CHP Tunceli Milletvekili Kamer Genç, TBMM Darbe ve Muhtıraları Araştırma Komisyonu'nun, hesap sorma makinesi haline getirildiğini öne sürdü.

Genç, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, Darbeleri Araştırma Komisyonu'nun artık fonksiyonunu yitirdiğini öne sürdü.

''Komisyon, geçmişte AKP ve Tayyip Erdoğan'ın yaptığı yolsuzluklar hakkında soruşturma yapanlardan hesap sorma makinesi haline getirildi'' iddiasında bulunan Genç, ''Adil Serdar Saçan'ı çağırarak dinlediler. Komisyon Başkanı Nimet Baş, geçmişte Albayraklar'ın avukatıydı'' dedi.

CHP'li Genç, AK Parti İstanbul Milletvekili Harun Karaca'nın, komisyon üyesi olmamasına rağmen, komisyona gelip Adil Serdar Saçan'a, ''Sen bana işkence yaptın'' demesinin doğru olmadığını söyledi.

Genç, komisyonun artık darbeleri meşrulaştırma görevi üstlendiğini öne sürdü.

Türkiye'de dikta rejimi olduğunu ve buna Meclis'in de alet edilmek istendiğini savunan Genç, ''Merve Kavakçı, benim için darbeci demiş. Bir milletvekilinin türbanlı olarak Meclis'e gelmesi yanlış. Kavakçı Meclis'e geldiğinde Septioğlu'nun yanına gittim ve 'ara ver bunu dışarı çıkar' dedim. Bugün olsa gene aynısını yaparım'' diye konuştu. Genç, artık irticanın suç olmadığını, hukuk sisteminin koruduğu bir sistem haline geldiğini ileri sürdü.

Kamer Genç, ''18 yaşta milletvekilliği'' ile ilgili bir soruyu yanıtlarken, ''Tayyip Erdoğan kendi çocuklarını, yakınlarının birkaç tane çocuğunu milletvekili yapacak, onlar da 4 sene milletvekilliği yaptıktan sonra ömür boyu emekli maaşı alacak'' görüşünü savundu. aa

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler