YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Gençlik ve Spor Bakanlığından o iddialara yalanlama
Gençlik ve Spor Bakanlığından o iddialara yalanlama
06 Eylül 2016 23:40
Alman televizyon kanalı Deutsche Welle'nin, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç ile yapılan röportaj sonrası kayıtlarına el konulduğu iddiası, bakanlık tarafından yalanlandı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Alman televizyon kanalı Deutsche Welle'nin, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç ile yapılan röportaj sonrası kayıtlarına el konulduğu iddiasına ilişkin açıklama yaptı.

Açıklamada, "Bakanımız Akif Çağatay Kılıç'ın uluslararası bir medya kuruluşu ile yaptığı röportajla ilgili, 'kayıtlara el konulduğu' ifadesi gerçeği yansıtmamaktadır." denildi.

Bant kaydı olarak gerçekleştirilen röportaj sırasında sunucu tarafından, maksadını aşan ifadeler ve ithamlar kullanılması üzerine, ilgili televizyon yetkililerine söz konusu röportajın yayınlanmaması talebinin iletildiği vurgulanan açıklamada, "Talebimiz üzerine röportajın yayınlanmamasıyla ilgili tasarrufumuz, söz konusu medya kuruluşunun yayın merkezi olan ülkede hassasiyetle uygulanmakta olan, 'authorization/yetkilendirme' kuralının yerine getirilmesidir." ifadeleri kullanıldı.


AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler