YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Gençleri korumak görevimiz"
"Gençleri korumak görevimiz"
06 Kasım 2013 12:15
Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, öğrenci evleri ve Alevilerin fişlendiği iddialarına ilişkin açıklamalarda bulundu.

Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Bozdağ'ın açıklamaları şöyle:

"Yaşam tarzına müdahale söz konusu değil. Anayasamızın 58. maddesinde devlet gençleri kumar, uyuşturucu ve benzeri alışkanlıklardan cehaletten korumak yükümünü de getirir. Sorumluluğu yetkiyi seçimde size emanet etmişti. Biz bu emanetin gereğini yerine getirmeliyiz, bu görev bize verilmiştir. Devletin gençlerini korumak için tedbir alması onların yaşam tarzına müdahale etmesi olarak nitelendirilemez. Sayın Başbakanımız gerekirse böyle bir adım atarız dedi. Yasal düzenlemeyle ilgili yapılmış bir çalışma yok henüz. Yapılırsa kamuoyuna açıklanır. Hükümet anayasal görevini yapıyor.

Aleviler fişleniyor mu?

Diyanet'te çalışanlar hangi ırktan ,dinden olursa olsun yapılan sınavla işe alınmaktadırlar. CHP VE BDP’li üyeler bu konuyla ilgili ayrı ayrı sorular sordular. Böyle bir şey söz konusu değil.

O kadar çok aynı soruyu sordular ki ben de açıklama yaptım. Şafi ve alevi mezhebine mensup personel de var dedim. Bugün gazetelerde "Fişlemeyi itiraf etti" yazıldı bunlar yalandır. Demokrasiyle aksi bağdaşmaz. Fişleme söz konusu değildir. Böyle bir şeyin yapılması asla mümkün değildir.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler