YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Gençlere maaş verir gibi burs veriyoruz
Gençlere maaş verir gibi burs veriyoruz
07 Mart 2014 07:42
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ekrem Erdem, üniversite öğrenimi gören gençlere maaş verir gibi burs verildiğini söyledi.

AK Parti Amasya İl Başkanlığının Ferhat ile Şirin Aşıklar Müzesi’nde düzenlediği istişare toplantısında yaptığı konuşmada 81 ilde üniversite olmasını sağlayan AK Parti iktidarının öğrencileri de desteklediği belirten Ekrem Erdem, “Şimdi gençlere maaş verir gibi ne veriyoruz? Burs. Kaç paraydı burs? 45 TL idi. Şimdi kaç para? 300. 200’de yemek parası 500. Buyurun. Burssa burs. Kurssa kurs. Kitapsa kitap. Yurtsa yurt” dedi.

Dershanelerin çocuklara bir şey vermediğini vurgulayan Erdem, “Çocukları maalesef testle tost arasında yok ettik. Bir nesli testle tost. Beslenme tost. Eğitim test. Testin insana verdiği bir şey yok. Dershanelerin çocuklara verdiği bir şey yok çaldığından başka. Dershaneler olmasa da üniversite yine kazanacak. Kaldı ki şu anda artık ihtiyaçta yok” diye konuştu.

3 Kasım 2002 seçimleri öncesi iktidarda olan partilere milletin ceza kestiğini anlatan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erdem, “O gün iktidarda bulunan MHP. Büyük iddialarla geldi. Çok büyük laflar ettiler. ‘Biz ürkekçe değil, erkekçe geliyoruz’ dediler. Onların da erkekliğini, ürkekliğini gördük.

Millet onları da meclisin dışına atmıştı. Sebepsiz değil. Bu millet onlara 5 yıl iktidarı vermişti. 3,5 yılda kaçtılar. Millet de cezayı kesti. Yalnız onlara değil. O gün mecliste kim varsa hepsini sildi, süpürdü. AK Parti’yi tek başına iktidara getirdi. Çünkü gençler bilmeyebilir. Bunları unutursa bugünün anlamı olmaz” şeklinde konuştu.

Programa AK Parti Amasya milletvekilleri Naci Bostancı ile Avni Erdemir, Amasya Belediye Başkanı Cafer Özdemir, Ak Parti İl Başkanı Osman Faik Salman ve partililer katıldı.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler