YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Gedikli: İki kritik kavşak var
Gedikli: İki kritik kavşak var
13 Ağustos 2010 23:47
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Gedikli, 'Önümüzde iki tane kritik kavşak var. Biri 12 Eylül, diğeri de 2011 yılı temmuz ayında yapılacak genel seçim.' dedi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Bülent Gedikli, ''Önümüzde iki tane kritik kavşak var. Bunlardan biri 12 Eylül, diğeri de 2011 yılı temmuz ayında yapılacak genel seçim. Türkiye bu iki kritik kavşağı aştıktan sonra inşallah düze çıkacak'' dedi.

Gedikli, partisinin Bartın İl Başkanlığınca Grand Astra Otel'de düzenlenen iftar yemeğinde yaptığı konuşmada, referandumun Türkiye'nin kaderini, geleceğini değiştireceğini ve vizyon kazandıracağını, geçmişiyle yüzleşerek hesaplaşmış olacağını ifade etti.

Anayasa değişikliğinin görüşüldüğü genel kurulda CHP'lilerin kürsüde konuştuklarını ama ''hayır'' diyemediklerini söyleyen Gedikli, şöyle devam etti:

''Anayasayı konuşamadılar, başka şeyler konuştular. Eğer konuşsalardı onlara eksi yazacaktı, bunu biliyorlar. MHP ne yaptı genel kurulda? İstinasız bütün maddelere tek tek 'hayır' dediler ama kürsüye geldiklerinde, '12 Eylül'de en çok mağdur olan biziz' dediler. Madem öyle 12 Eylül'ü yapanların yargılanmasının yolunu açan maddeye neden 'hayır' diyorsunuz? Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu. Şu tutarsızlığa, şu çelişkiye bakın.

BDP de 'en çok bizim parti kapatıldı' dedi ama parti kapatmayı meclis yetkisine veren maddeye 'hayır' dediler. Biz bunu şimdi nasıl yorumlayacağız? Bu hayır ittifakını, hayır statükosunu nasıl yorumlamamız lazım? Bakın kimler bir araya geldi. Bir de TÜSİAD var. Siz 'demokrasi açığı var' diye şikayet ediyorsunuz, 'demokrasi açığı var muzdaripiz' diyorsunuz ama konu oraya geldi mi 'efendim bizim siyasi duruşumuz yok' diyorsunuz. Siz 3 Kasım öncesinde her türlü siyasi duruşu gösteren sivil toplum örgütüsünüz.''


-''SOLDA SİYASETİN USULÜ DE DEĞİŞTİ''-


Son zamanlarda solda siyasetin usulünün de değiştiğini öne süren Gedikli, şunları söyledi:

''Bir kaset çıkarıyorsunuz, arkasından kurultayınızda bir kasket takıyorsunuz. Sonra iş ve aşla siyaset yapıyorsunuz. Solda siyaset bu. Solda fısır siyaset. Hatta Sayın Kılıçdaroğlu başörtüsü meselesine kadar geldi, 'bu sorunu çözeceğiz' dedi. Fakat Necla Arat hanım istemiyormuş, 'çözemeyeceğiz' dedi. Şimdiki genel başkan söylediğinin arkasında da duramıyor.

Geçen de çıkmış 'bana avcı Kemal deyin' diyor. Korkacağız ya, neyin avcısı? Hayalet avcısı falan olmasın. Neymiş, yolsuzlukların avcısıymış, herkesin ensesindeymiş. Avcı hikayelerinde palavra vardır. Bu da avcı hikayeleri anlatıp duruyor. Bol bol masal anlatıp şişiriyor. Biz böyle ucuz bir siyaset yapmayacağız. Bunlar ucuz siyaset. Bunların yaptığı oy avcılığı. İnşallah bu millet 12 Eylül'de 'evet' diyerek, bu ülkenin önünü açacaktır. Bundan da hiç şüphemiz yoktur.'' AA
 

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler