YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Gaz bombalarıyla sorunlar çözülmez"
"Gaz bombalarıyla sorunlar çözülmez"
12 Haziran 2013 16:39
BDP Şırnak Milletvekili Hasip Kaplan, sorunların gaz bombalarıyla değil konuşarak çözüleceğini söyledi.

Kaplan, düzenlediği basın toplantısında, Taksim’in gaz merkezi gibi olduğunu, "İstanbul Valisi’nin tweet, polisin de gaz bombası attığını" söyledi.

Meşru taleplerin dinlenmediğini; bunlara çözüm aranmadığını öne süren Kaplan, “Olaylarla alakası olmayan kişilerle görüşmeler yapılıyor. Gayriciddi yaklaşımlardan vazgeçilmesini ve Başbakan’ın Türkiye’nin düştüğü hali görmesini istiyoruz” dedi.

Haklı talepler karşısında İstanbul Valisi’nin”devlet ve millet diz çökmez” dediğini aktaran Kaplan, “Karşındaki sana diz çöktürten düşmanın mı Karşındaki yurttaş” diye konuştu.

“Gaz bombalarıyla sorunlar çözülmez, sorunlar konuşarak çözülür”ifadesini kullanan Kaplan, “Birisinin Başbakan’a ‘bu kibri, diklenmeyi bırak, konuş, anla, karşındakiler çapulcu değil’ demesi lazım” şeklinde konuştu.

Kaplan, daha kötü olaylar olmadan, büyük acılar yaşanmadan bu olayın çözülmesi için duyarlı olunmasını istedi.

İstanbul’da avukatlara yönelik gözaltıları eleştiren Kaplan, “Devletin polisi, güvenliği, adliyenin içinde görev alanında avukatlara saldırıyor” diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün liderlerle bir araya gelmesi önerilerine ilişkin Kaplan, “Liderler hangi sorunda bir araya gelecek Ülke kan ağlıyor. Çiğ köfte partisinde mi bir araya gelecekler ” görüşünü savundu.

Kaplan, partisinin demokrasi paketi ile ilgili önerisinin Adalet Bakanlığı’na iletildiğini kaydetti.

 

AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler