YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
'Firavunlaşmayacağız'
'Firavunlaşmayacağız'
05 Şubat 2011 23:41
Halkın Sesi Partisi (HAS Parti) Genel Başkanı Kurtulmuş, 'Firavunlaşmayacağı. İktidar gücü milletin ensesinde olmayacak, iktidar baskı ve zulüm mekanizması olmayacak.' dedi.

Halkın Sesi Partisi (HAS Parti) Genel Başkanı Numan Kurtulmuş, ''Açık söylüyorum, HAS Parti'nin asla hırsızları olmayacak'' dedi.

Antalya'nın Alanya ilçesinde HAS Parti İlçe Başkanlığı'nın açılışına seçim otobüsüyle gelen Numan Kurtulmuş, partililer tarafından ''Başbakan Numan'' sloganlarıyla karşılandı. Kurtulmuş'la birlikte Alanya'ya HAS Parti Genel Başkan Yardımcıları Hüsamettin Korkutata, Teoman Rıza Güneri, Prof. Dr. Çağrı Erhan, eski Ulaştırma Bakanı Hasan Basri Aktan ile Antalya İl Başkanı Ali Aktaş, Kahramanmaraş İl Başkanı Mustafa Kabalcı ve Konya İl Başkanı Veli Tolu da geldi.

HAS Parti Alanya İlçe Başkanlığı önünde bir grup partili tarafından sloganlarla karşılanan Kurtulmuş, kürsüye ''Türk siyasetinin yeni lideri, Türk siyasetinin güçlü sesi, Türk siyasetinin temiz yüzü'' şeklinde anons edilerek davet edildi.

HAS Parti'nin Türkiye'deki yeni siyaset döneminin ilk partisi olduğunu, kuruluş mürekkebi kurumadan Türkiye'nin dört bir yanında örgütlendiğini belirten Kurtulmuş, ''Sadece 28 günde tüm Türkiye'de teşkilatlanarak seçime katılma hakkı elde ettik. Bu HAS Parti yöneticilerinin değil, halkın partisi HAS Parti'ye ülkenin ihtiyacı olduğuna inanan, güvenen halkın marifetidir'' dedi.


-SİYASET ÜSLUBU-


Türkiye'de artık yeni siyaset diline, yeni siyaset üslubuna, yeni siyaset yoluna ihtiyaç olduğunu vurgulayan Kurtulmuş şunları söyledi:

''Bu ihtiyaç HAS Parti'yi vücuda getirmiştir. HAS Parti'nin takdir edilen, sevilen bir parti olmasının nedeni siyasette kullandığı üsluptur. Son 8 yıldır iktidar ile muhalefet arasında yaşanan hakaretleri, birbirini aşağılayan, toplumu ikiye bölen siyaset dilini ibretle izliyorsunuz. Birisi 'Kemal Efendi' diyor, öteki 'Recep Bey' diyor. Birisi 'Oynak', diğeri 'Kaynak' diyor, 'Ayvayı Recep Bey'e yedireceğim' diyor. Ülkenin hangi meselesini konuşuyorsunuz? Artık bu basit ve sıradan siyaset üslubunu kabul etmiyoruz. Ülkemizde bölmeyen, birleştiren bir üsluba ihtiyaç var. İşte bu yüzden HAS Parti var.''

Ülkede iktidarın ve muhalefetin esnafın çektiği sıkıntılardan, işsizlikten, tarımsal sıkıntılardan, üniversite mezunu gençlerin hayallerinin kararmasından bahsetmediğini söyleyen Kurtulmuş, ''Hafta sonu olabilir ama hafta içinde bile Türkiye'nin her köşesinde sokakları, kahveleri işsiz genç evlatlarımız dolduruyor. Türkiye bunu hak etmiyor'' diye konuştu.

Mısır ve Tunus'taki olaylara da değinen Kurtulmuş, Mısır ve Tunus'ta insanların sokaklarda aş, iş, gelecek ve özgürlük istediğini ifade etti. Kurtulmuş ''HAS Parti, sadece Türkiye'de değil dünyada sömürülenlerin sesi olacak, emperyalizmin oyununu bozacak bir partidir. Batılı kapitalist ülkeler, bu ülkelerin doğal zenginliklerini işbaşına getirdikleri işbirlikçi hükümetlere sömürttüler'' dedi.


-HALKA VERDİKLERİ ÜÇ SÖZ-


Konuşmasına ''Halkın sesi tüm Türkiye'ye, tüm insanlığa hayırlı olsun. Alanya'daki partimiz de herkese hayırlı olsun'' diyerek devam eden Kurtulmuş, HAS Parti kapılarının herkese açık olduğunu, HAS Parti'nin herhangi bir grubun, cemaatin, topluluğun ve seçkin bir grubun değil, 75 milyonun partisi olduğunu söyledi.

Halka yapacakları üç şeyin sözünü verdiklerini söyleyen Kurtulmuş, şöyle devam etti:

''75 milyon vatandaşımızın hiçbirini birbirinden ayırmadan, kimine özde, kimine sözde olmadan, düşüncesi, inancı, etnik yapısı ile bir vatandaşımızı üstün, diğerini aşağıda görmeyeceğiz. Herkese özgürlük sağlamak için ömrümüzün sonuna kadar çalışacağız. Herkese adalet tesis eden bir Türkiye inşa edeceğiz. Herkesin bu toprakların zenginliklerinden istifade edeceği, birinin yiyip, diğerinin bakmayacağı adaletli bir ülke tesis edeceğiz. Canımız pahasına çalışıp, Türk milletini dünyanın en yüce milleti yapacağız.''

Halka yapmayacakları üç şeyin sözünü de verdiklerini belirten Kurtulmuş, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Firavunlaşmayacağız. İktidar gücü milletin ensesinde olmayacak, iktidar baskı ve zulüm mekanizması olmayacak. Karunlaşmayacağız. Kamunun parasıyla, milletin hakkıyla zenginleşmeyeceğiz. HAS Parti'nin Karunları olmayacak. Milletin hakkını yemeyeceğiz, yedirtmeyeceğiz. Açık söylüyorum, HAS Parti'nin asla hırsızları olmayacak. Belamlaşmayacağız. Yani dinimizi istismar etmeyeceğiz.''

Konuşmasını ''Başbakan Numan'' ve ''Mücahit Numan'' sloganları eşliğinde tamamlayan Kurtulmuş, daha sonra HAS Parti Alanya İlçe Binasının açılışını yaptı. Parti binasında partililerle sohbet eden, yerel gazeteleri inceleyen Kurtulmuş, daha sonra esnafı ziyaret etti. AA
 

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler