YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Fırat'tan milli zafere 'siyasi' yorum
Fırat'tan milli zafere 'siyasi' yorum
Fırat'tan milli zafere 'siyasi' yorum
21 Haziran 2008 / 16:57 Güncelleme: 21 Haziran 2008 / 00:00

Milli takımın Hırvatistan karşısında aldığı tarihi zaferi sevinçle karşılayan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Dengir Mir Mehmet Fırat, Milli Takımın yenik duruma düşmesine rağmen nasıl maçı çevirebilip yarı finale çıkabildiyse siyasi ortamda içinde bulundukları durumu tersine çevirebilecek güçte olduklarını söyledi.


Mardin'de açılışı yapılan SineMardin Film Festivali kapsamında tarihi kente gelen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Dengir Mir Mehmet Fırat, (A) Milli Futbol Takımı'nın, 13. Avrupa Futbol Şampiyonası'nda yarı finale yükselmesini, sevinçle karşıladı.Türkiye'nin böyle başarılara çok ihtiyacı olduğunu belirten Fırat, "Bu tür karamsar ortamlarda böyle sevinçler toplumu birleştiriyor. Milli Takımı kutluyoruz. Türkiye'yi kutluyoruz."dedi. Milli Takımın başarısını siyasi ortamda da başarabileceklerini anlatan Fırat, konuşmasını şu şekilde sürdürdü:

"Milli takımın yenik duruma düşmesine rağmen nasıl Hırvatistan maçını çevirebilip yarı finale çıkabildiyse, ülke olarak bizlerde siyasi ortamda da içinde bulunduğumuz durumu tersine çevirebilecek güçteyiz. Siyasi ortamı tayin eden oyuncular da çok güzel oyuncu olduğu için onlar da bunu başaracaklardır.


Siyasi ortamın oyuncuları halk olduğuna göre çok daha güzel başarılara imza atacağına inanıyorum. Demokrasi oyuncuları 1946 yılında beri çok güzel oynayıp çok güzel maçları kazanmışlardır. Halkımızın demokrasi ve özgürlüğe olan inancı ile bu tür zaferleri getireceğinden şüphemiz yok. Aslında antrenörlerimiz de fena değil. Antrenörlerimize de baktığımızda çok iyi netice alınacağına inanıyorum."

Sinema Salonu olmayan tarihi kentte SineMardin Film Festivali kapsamında Mardin Belediyesi tarafından yapılan Sinema Salonunun açılışını AK Parti Mardin Milletvekilleri Halit Demir, Cüneyt Yüksel ve Belediye Başkanı Metin Pamukçu ile birlikte yapan Fırat, elektrik kesintisinin azizliğine uğradı. Kısa süreliğine elektriğin gelmesini bekleyen Fırat daha sonra Başbakan Recep Tayip Erdoğan'ı karşılamak üzere Batman'a hareket etti.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler