YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Fırat'tan Baykal'a sert sözler
Fırat'tan Baykal'a sert sözler
Fırat'tan Baykal'a sert sözler
03 Temmuz 2008 / 16:22 Güncelleme: 03 Temmuz 2008 / 00:00

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Dengir Mir Mehmet Fırat son günlerdeki siyasi gelişmelere ilişkin basın açıklaması yaptı


AK Parti'li Dengir Mir Mehmet Fırat'ın açıklamaları şöyle:


Sayın Baykal'a soruyorum, bu telaş niye? Baykal zanlıların avukatlığını yapıyor. Hakim ve savcıları baskı altına almak suyu bulandırmak istiyorsunuz. Provokasyon yapmak için fırsat kolluyorsunuz ama malzeme kıtlığı çekiyorsunuz. Neden sıkıntıya düştüğünüzü anlıyoruz. Size buradan iş çıkmaz, hadi başka kapıya!


Sanki gözaltı işlemleri siyasi kararla yapılmış gibi göstermek isteniyor. Demokratik hukuk sistemlerinde hükümetlerin nasıl göreve gelip nasıl gidecekleri bellidir.


Anayasa ve yasalar muhalefeti de bağlar. Hukuk düzeni dışına çıkan varsa neye kime muhalefet ettiğine bakılmaksızın hukuk gereğini yapar. Hakim ve savcıları zan altında bırakmaktan çekinmeden Baykal bunu yapıyor. Türkiye'ye böyle bir kötülük yapmaya kimsenin hakkı yoktur. Araştırılmasını soruşturulmasını engellemeye yönelik böyle çabalar olamaz. Eleştiriler iddiaların üzerine ciddiyetle gidilmemesini adaletin tecellisini saglamaya yönelik olmalıdır. Olayların bütün yönleriyle aydınlatılmasını umuyoruz. Bunun için azami gayret göstereceğiz.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler