YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Firari Öz'ün 'ihraç' mektubu da kayıp
Firari Öz'ün 'ihraç' mektubu da kayıp
19 Ağustos 2015 11:09
Hakkında yakalama kararı çıkarılınca yurtdışına kaçan Zekeriya Öz'ün meslekten ihraç edildiğine dair karar mektubunun PTT'de kaybolduğu ortaya çıktı. HSYK, savcılığa suç duyurusunda bulundu

HSYK 3. Dairesi, Zekeriya Öz, Celal Kara ve Mehmet Yüzgeç hakkında bulundukları hal üzerine göreve devamları yargı erkinin nüfuz ve itibarına zarar vereceği kanaati oluştuğundan 30 Aralık 2014 günü 3 ay süre görevden uzaklaştırılmalarına karar verdi. Aynı daire, bu sureyi 30 Mart 2015 günü 2 ay daha uzattı. HSYK 2. Dairesi ise 12 Mayıs 2015 günü 3 savcıyı meslekten ihraç etti.

KARA VE YÜZGEÇ'İNKİLERLE BİRLİKTE

İhraç kararına ilişkin gerekçeyi 15 günde tamamlayan HSYK Tetkik Hakimi, 27 Mayıs 2015 günü HSYK 2. Daire üyelerine onaya sundu. Fakat meslekten ihraç kararına muhalif kalan üyeler Mahmut Şen ve Mustafa Kemal Özçelik'in muhalefet şerhlerini yaklaşık 1 ayda tamamlamaları sebebiyle süreç uzadı. Bu üyeler kararlarında sürekli değişiklikler yaptı. Bu iki üye muhalefet şerhlerini ancak 29 Haziran 2015'te teslim edebildi. Muhalefet şerhleri de eklenerek karar tekrar üyelerin onayına sulundu ve bu süreç ancak 7 Temmuz'da tamamlanabildi. Bir gün sonra giden evrak bürosuna teslim edilen gerekçeli karar, bu büro tarafından Celal Kara ve Mehmet Yüzgeç'e ait kararlarla birlikte PTT şubesine verildi.

ÇİFTE SORUŞTURMAYLA ARAŞTIRILACAK

PTT şubesine teslim edildiği anda evrak tastamamdı çünkü üç savcıya ait evrakların ağırlığı da tam 548 gram olarak kayıtlara geçti. Fakat Zekeriya Öz'ün avukatına 30 Temmuz 2015'te ulaşan tebligat evrakında tebligat içeriği yani gerekçeli kararın olmadığı görüldü. Bu yüzden avukatı evrakı teslim almadı. İhraç kararının esrarengiz şekilde postada kaybolması üzerine HSYK Genel Sekreterliği Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulunurken PTT Genel Müdürlüğü'ne de ihbar yapıldı. Evrakın kim ve kimler tarafından yok edildiği çifte soruşturma ile araştırılırken HSYK, zaman kaybetmeden Zekeriya Öz'e ikinci bir tebligat çıkardı. 6 Ağustos 2015 günü postaya verilen evrak bu kez Öz'ün avukatı tarafından 10 Ağustos 2015 günü yani Öz'ün firar ettiği günün sabahı teslim alındı. Celal Kara ve Mehmet Yüzgeç'in tebligatları sağlıklı şekilde aldıkları onların işlemlerinde herhangi bir problem yaşanmadığı öğrenildi.

 

Oh ne güzel muhabbet!
 // Sokaktaki Vatandaş
Birileri önemli dosyaları araklamaya, engellemeye devam ediyor ve yakalanamıyor.

Saf, samimi insanlarımız hala bu yapının "iyi insanlar" olduklarına inanıyor.

Siyonizm Türkiye'deki zarar görmüş olan önemli bir kaynağını onarmak, yenilemek için elinden geleni yapıyor.

Ermenistan, Almanya bu gizli müttefikleri üzerine kalın birer kanat geriyor. Türkiye'nin yolunu kesmek için terör örgütlerine her türlü desteği veriyor.

Bizim beyler hala barış sürecinden söz ediyor.

Allah sonumuz...
19 Ağustos 2015 Çarşamba 11:54
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler