YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Filistin halkının demokratik tercihini gözardı edemeyiz"
"Filistin halkının demokratik tercihini gözardı edemeyiz"
"Filistin halkının demokratik tercihini gözardı edemeyiz"
02 Şubat 2009 / 18:52 Güncelleme: 02 Şubat 2009 / 00:00

Hükümet Sözcüsü Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek, ''İsrail'le ilişkilerimize önem veriyoruz ve ilişkilerimizi korumak istiyoruz'' dedi.


Hükümet Sözcüsü Cemil Çiçek, Bakanlar Kurulu Toplantısı'nın ardından açıklama yaptı.


Cemil Çiçek'in konuşmasından konu başlıkları:


-AB ile ilgili konularda sayın Egemen Bağış geçen toplantıdan itibaren yaptığı çalışmalarla ilgili Bakanlar Kurulu'na bilgi sundu.


-Bugün esas itibariyle Sayın Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte Davos'a katılan bakanlar yaptığı görüşmelerle ilgili bir değerlendirme yapıldı.


-Davos'taki yaşanan son gelişmelerle ilgili bizim kanaatimiz budur. Türkiye İsrail ile ikili ilişkilerine özel önem vermektedir ve bu ilişkileri korumak istiyoruz. Türkiye İsrail ile ilişkilerini sürdürmek istiyor. Türkiye İsrail ve İsrail halkını hedef almamaktadır.


-Bizim Gazze konusundaki tepkimiz daha ilk günden itibaren sivil can kayıpları ve yaşanan insani drama karşıydı.


-Filistin halkının demokratik tercihini gözardı edemeyiz ve Hamas'ın gözardı edilmesinin doğru bir anlayış olduğunu görmemekteyiz. Hamas Filistin çözümünün bir parçasıdır.


-Gazze için çeşitli kurumlarca toplam 63 milyon TL yardım toplandığı, ayrıca kurumlarca yapılan ayni yardımların 9 milyon lirayı aştı.


-IMF ile düzgün bir ilişki götürmek istiyoruz.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler