YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Fikri Işık: Bunların Kılavuzu Cem Uzan
Fikri Işık: Bunların Kılavuzu Cem Uzan
04 Mayıs 2015 11:50
Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, muhalafet partilerinin iktidar olma iddialarının olmadığını, liderlerin koltuklarını korumak için vaatlerde bulunduklarını öne sürerek, "Teşbihte hata olmasın bunların kılavuzu Cem Uzan’dır" dedi.

CHP’nin yüzde 10 baraj endişesi yok ama CHP’in de MHP’nin de mevcudu koruma problemi var. Ülkeye iktidar olup hizmet etmek yerine kendi koltuklarını korumak için Cem Uzan tarzı siyaset ortaya konuluyor. Bugün için ne CHP, ne MHP ne HDP’nin ne de diğerlerinin Allah için, bu vaatler verilecekse bunların hiçbiri Haydar Baş’ın eline su dökemez ' dedi.

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Kayseri Büyükşehir Belediyesi'ni ziyareti sırasında gazetecilerin muhalefet partilerin vaatleriyle ilgili sorusuna, muhalfet partilerinin iktidar olma iddiası olmadığı için Cem Uzan’ı örnek aldıklarını söyledi. Cem Uzan'ın 2002 yılında yüzde 10 barajını aşmak için bir dizi vaadde bulunduğunu hatırlatan Işık, "Ne Uzan yüzde 10 barajını aştı, ne de siyasette var olabildi. CHP’nin yüzde 10 baraj endişesi yok ama CHP’in de MHP’nin de mevcudu koruma problemi var. Ülkeye iktidar olup hizmet etmek yerine kendi koltuklarını korumak için Cem Uzan tarzı siyaset ortaya konuluyor. Milletimizin bunu ciddiye alması mümkün değil. Zaten dikkat ederseniz kimse bunları dikkate alıp, üzerinde ciddi bir tartışma da yapmıyor. CHP’nin iktidara gelme durumu yok. MHP’nin de iktidar olma şansı yok. Zaten HDP’de de bambaşka bir kulvarda. Milletimiz bunları ciddiye almadığı gibi sanayici ve işadamımızın da bunları ciddiye almaz. Burada dikkat etmemiz gereken bir konu şudur. Bilim,Sanayi ve Teknoloji Bakanı olarak dikkat çemek istediğim husus şudur. Bu ülke hesapsız, ölçüsüz vaatlerden çok çekti. İki anahtar vereceğiz deyip, milletin elindeki anahtarların nasıl alındığını biliyoruz. Gökteki yıldızları vaat edip, memleketi nasıl ekonomik krizlere soktuklarını da bilmiyoruz. Bugün için ne CHP, ne MHP ne HDP’nin ne de diğerlerin Allah için bu vaatler verilecekse bunların hiçbiri Haydar Baş’ın eline su dökemez. Ama, bu hiç birinin karşılığı yok. Herkes biliyor ki ne bunlar iktidar olur, ne de bu vaatler gerçekleşebilir. Dikkat edin, Türkiye’yi önce Gezi tuzağına düşürmek istediler. Milletimiz bunu fark etti. Bu tuzağa düşmedi. Sonra paralel kumpas yapıldı. Millet bu kumpasa da düşmez. Şimdi de memleketi bir popülizim tuzağına çekmeye çalışıyorlar. Türkiye için tehlikeli olan budur. Popülizm tuzağıdır. Eğer her seçim döneminde bu ülke popülizme kayarsa o zaman elde ettiği kazanımları kaybetme riskiyle karşı karşıya kalır. Üretmeden vaat edilen refah artışının memleketin geleceğine ipotek koyacağını hiç birimiz unutmamalıdır. Bu bizim için bir anlayış olmalıdır. Bu açıdan değerlendirdiğimizde kimsenin ne CHP’nin ne de MHP’nin dün açıklanan vaatlerini kimsenin çok ciddiye almadığını biliyoruz' diye konuştu.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler