YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Figen Yüksekdağ'ın Kurşunlu Camisi yalanı
Figen Yüksekdağ'ın Kurşunlu Camisi yalanı
08 Aralık 2015 15:01
PKK'nın yaktığı tarihi Kurşunlu Camisi'nin havadan bombalandığını iddia eden Figen Yüksekdağ, partisinin grup toplantısında kanıt olarak gösterdiği bir fotoğrafla alay konusu oldu.

HDP Eş Başkanı Figen Yüksekdağ, partisinin grup toplantısında, dün Diyarbakır’ın Sur İlçesi’nde PKK'lı teröristlerce yakılan tarihi Kurşunlu Camisi için, "Diyarbakır Sur'daki Kurşunlu Camisi havadan bombalandı. Sur'daki gençlerin uçağı, helikopteri mi var?" dedi.

PKK'lıların yaktığı Kurşunlu Camisi

İddiasıyla ilgili görüntüleri de gösteren Yüksekdağ, "Diyarbakır Sur'daki Kurşunlu Camisi havadan bombalandı. Sur'daki gençlerin uçağı, helikopteri mi var?" dedi.

Yüksekdağ'ın kanıt olarak gösterdiği fotoğrafın Suriye'de çekildiği ve DAEŞ'in Palmyra kentinde havaya uçurduğu bir tarihi eser olduğu ortaya çıktı.

İşte Figen Yüksekdağ'ın grup toplantısında, "Kurşunlu Camisi bombalandı" diyerek gösterdiği ve t24.com.tr sitesinin kullandığı fotoğraf:

 

Fotoğrafın orjinali:

 

Muhtarla buluşan Cumhurbaşkanı Erdoğan da Kurşunlu Camisi'nin yakılmasıyla ilgili olarak, "Terör örgütünün medrese ve camilere özel bir husumeti var. İşte görüyorsunuz camileri nasıl yaktıkları ortada. DEAŞ'ın Suriye'de türbeleri, camileri nasıl yakıyorsa bunlarda Diyarbakır'da aynı şeyi yapıyorlar. Bu örgütler ruh ikizidir. Bu dil husumetin dilidir. Bu dil fitnenin dilidir." dedi.

 

HABER10

halsiyetsiz
 // Ali
Bunlar birde devletten magas aliyorlar evet yaratik cocuklarindan utan ayip su gider tas kalir...
09 Aralık 2015 01:05
F yükseköğretim resmi
 // bulent uzum
Zeka Hafıza formasyonunda etkili kanseri var bu yaratigin...
08 Aralık 2015 15:41
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler