YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Figen Yüksekdağ'ın evini polis bastı
HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, "Fadime Çelebi aynı zamanda ev arkadaşım, misafirim. Onu gözaltına almak için benim resmi ikametgah adresimi bastılar." dedi.
Figen Yüksekdağ'ın evini polis bastı
15 Haziran 2016 / 16:27 Güncelleme: 15 Haziran 2016 / 16:41

İstanbul'da terör örgütü MLKP'ye yönelik operasyon kapsamında 15 şüpheli gözaltına alındı.

Tespit edilen 24 farklı adrese düzenlenen eş zamanlı operasyonda 15 zanlıyı gözaltına aldığı bildirildi.  Şüphelilerden 2'si hakkında çeşitli suçlardan yakalama kararı olduğu öğrenildi.

FİGEN YÜKSEKDAĞ'IN EVİ ÇIKTI

HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, Ezilenlerin Sosyalist Partisi (ESP) İstanbul İl Örgütünü ziyareti esnasında gazetecilere yaptığı açıklamada, bu sabah saatlerinde İstanbul'da yapılan operasyonla aralarında ESP üyelerinin de olduğu bir grubun gözaltına alındığını hatırlattı. 

Operasyon kapsamında zaman zaman evinde misafir olarak kalan Sosyalist Kadın Meclisleri Sözcüsü Fadime Çelebi'nin de resmi ikametgah adresinde arandığını anlatan Yüksekdağ, "Sosyalist Kadın Meclisleri Sözcüsü Fadime Çelebi aynı zamanda ev arkadaşım, misafirim, aynı evde kalıyoruz. Onu gözaltına almak için benim resmi ikametgah adresimi bastılar. Hukuksuz, gayri resmi bir biçimde arama yaptılar" dedi.

Figen Yüksekdağ, "Bugün HDP olmasa, HDP bileşenleri olmasa, Türkiye'de tek bir güç hakimiyeti mutlak zaferini ilan edecek ama ne olursa olsun biz büyük bir aileyiz, gücüz. Ne olursa olsun bu gücü kırmayı başaramayacaklar. Kırdıklarını sandıkları yerde daha güçlü ayağa dikileceğiz. Dallarımızı her kırdıklarını sandıklarında, o dallarımız filiz verecek. Bu zamana kadar olduğu gibi bundan sonra da HDP ağacı hep yeşil, hep görkemli ve hep bizim birliğimizi temsil eden bir sembol olacak." diye konuştu.

 // Abdullah haksever
Teröre aman vermemek lazım bunlar ancak kodeste ıslah olurlar....
16 Haziran 2016 17:02
uyan
 // 3466
uyan artık Figen eski Türkiye yok karşında mala bağlama......
15 Haziran 2016 16:52
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler