YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Figen Yüksekdağ'dan bir skandal açıklama daha
Figen Yüksekdağ'dan bir skandal açıklama daha
14 Ağustos 2015 01:45
PKK'yı kınaması beklenen HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, kınamak yerine, PKK'nın saldırılarının terör faaliyeti olmadığını söyledi.

HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, "Halk demokratik duruşunu sergiliyor. Bunun hiçbir biçimde bölücü bir hareket ile yansıtılmasına izin vermeyeceğiz" dedi.

Beraberindeki HDP heyetiyle Silopi'ye giden Yüksekdağ, burada yaptığı konuşmada halkın demokratik taleplerinin bölücülük olarak değerlendirildiği iddiasında bulundu.

"KINAMAK YERİNE TERÖR DEĞİL DEDİ"

Halkın demokrasi ve özgürlüklerden yana olduğunu belirten Yüksekdağ, "Türkiye'nin batısına buradaki hareketlerin bölücü ve terörist olduğunu anlatıp duruyorlar. Geçmiş yıllarda anlattıkları yalanları yeniden gündeme getiriyorlar. Ama bizler sizin sesinizin ulaşamadığı yerde sizin hakkınızı, hareketinizin meşruiyetini, demokratik içeriğini, her yerde anlatmaya ve söylemeye devam edeceğiz" diye konuştu.

Silopililerin ve Şırnaklıların bütün Türkiye halklarıyla birlikte kendi kimliği ve onuruyla barış ve demokrasi için mücadele verdiğini anlatan Yüksekdağ, şunları söyledi:

"Şırnak halkı yaşayacağı ortak vatan için bu devletin yapmadığı şeyi yapıyor. Halk demokratik duruşunu sergiliyor. Bunun hiçbir biçimde bölücü bir hareket ile yansıtılmasına izin vermeyeceğiz. Bu tip kaba yalanlarına burada siyasi iktidarın işlediği suçların üstünü örtmesine izin vermeyeceğiz."
 

 

1
 // 1
Tabi tabi bizde bomba atmadık zaten erzak çiçek falan attık uçaklardan. .....
14 Ağustos 2015 12:30
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler