YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Figen Yüksekdağ yine şaşırtmadı
"Sırtımızı terör örgütüne dayadık" diyen HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, Diyarbakır'da yaşanılan saldırı hakkında "Ben gerildim" dedi.
Figen Yüksekdağ yine şaşırtmadı
24 Temmuz 2015 / 00:41 Güncelleme: 24 Temmuz 2015 / 00:51

Diyarbakır'da bir polis memurunun şehit edilmesi olayıyla ilgili, "Ben gerilim, saldırı, çatışma ve ölüm olaylarının en kısa sürede sona ermesini diliyorum. Bu süre içinde yaşamını kaybeden bütün insanlarımızın ailelerine başsağlığı diliyorum" ifadelerini kullanan Yüksekdağ, sözlerine şöyle devam etti:

SİLAHLARIN DEĞİL, İNSANLARIN KONUŞTUĞU BİR ORTAMI GELİŞTİRMEK GEREKİYOR

"Suruç'ta yaşanan patlamadan sonra Türkiye'de art arda gerilimi sürdürecek gerilimlerin yaşanmasını tasvip etmek mümkün değil. 2013 Nevruz'undan itibaren şunu anlatmaya çalışıyorduk; Türkiye'de silahların değil insanların konuştuğu, bir siyasi ve sosyal yaşam kurmak mümkün. Bunun için de bir demokratik siyaset ortamı geliştirmek gerekiyor.

ÇABALAR TEK TARAFLI OLUNCA, ÇATIŞMA VE ÖLÜM DE KENDİSİNE ALAN BULUYOR

Barış ve çözüm sürecinin önünü açmak gerekiyor. Ama ne yazık ki bu çabalarımız hep tek taraflı olmak durumunda kaldı. Çabalar tek taraflı olunca, çatışma ve ölüm de kendisine alan buluyor. Bizim artık bu alanı kapatmamız gerekiyor.

MESAJ ÇOK NETTİ

Bakın mesaj çok netti. O 32 gençten kimisi Hakkari'dendi. Kimisi Muş'tandı. Kimisi Bursa'dan, İstanbul'dan, Samsun'dan Trabzon'dan, Eskişehir'den, Türkiye'nin dört bir yanından kimisi Alevi'ydi, kimisi Sünni'ydi. Kiminin cemevinden kiminin camiden cenazesi kaldırıldı. Ve değişik uluslardandı. Kimisi, Türkmen'di, kimisi Laz'dı, kimisi Kürt'tü. Bir arada durup hangi değerlerde buluşacağımızı gösterdiler. Barışçıl bir hareket tarzıyla işaret ettiler.

İKTİDARI BU YOLA DAVET EDİYORUM

Biz işte bütün Türkiye olarak, siyaset olarak gençlerin işaret ettiği bu barışçıl demokratik yolun üzerinden gitmeliyiz. Onların verdikleri bu mesajı dikkate almalı ve siyaseti ona göre dizayn etmeliyiz. Bu nedenle ben gerilim, saldırı, çatışma ve ölüm olaylarının en kısa sürede sona ermesini diliyorum. Bu süre içinde yaşamını kaybeden bütün insanlarımızın ailelerine başsağlığı diliyorum. Bu süreci normalleştirmenin tek yolu barış ve demokrasi çizgisinden sapmamaktır. Her şeyden önce siyasal iktidarın barış ve demokrasi yoluna girmesidir. Ben bugün bir kere daha siyasi iktidarı bu yola davet ediyorum."

Hiçbir şey karşılıksız kalmaz...!!!
 // Muhafız
Hem sırtınızı terör örgütüne dayayacaksınız hemde hiçbirşey olmamış gibi davranıp istediğiniz gibi konuşacaksınız???!!!İnanın o şehit olan polislerin kanı bu defa yerde kalmayacak.Bundan en ufak şüpheniz olmasın,bu yaptıklarınızın bedelini çok ağır ödeyeceksiniz, bundan sonra her bir şehidin kanının bedelini size çok ağır ödeteceğiz...!!!...
24 Temmuz 2015 Cuma 20:19
ASLAN KÜKREYİNCE.!!
 // dostbil..
GEÇTİ SİYASETİN PAZARI,SÜR EŞŞEĞİNİ KOBANİYE.........
24 Temmuz 2015 Cuma 09:13
 // mustafa
yani, bunu söylemek için o kadar genci harcadınız.

devrimci zihniyet gariptir. barıştan ve özgürlükten çok bahsederler. ancak dünyadaki birçok silahli örgüt devrimcidir....
24 Temmuz 2015 07:41
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler