YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Figen Yüksekdağ Türk Bayrağından rahatsız oldu
HDP'li Yüksekdağ, "Belediye binalarını işgal edebilirsiniz ama Nusaybin'de her sokakta o belediyenin o belediyede seçilmişlerin ruhu yaşar" dedi.
Figen Yüksekdağ Türk Bayrağından rahatsız oldu
13 Eylül 2016 / 20:35 Güncelleme: 13 Eylül 2016 / 20:36

HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, belediyelere kayyum atanmasına tepki göstererek, "12 Eylül'ün yıldönümünde, 1980 darbesinin yıldönümünde bir darbe gerçekleşti Türkiye'de. 1980'deki cuntacılar belediyelere el koymamıştı. Kendi belediyelerini sanki düşman kalesiymiş gibi Türk bayraklarıyla donatmamıştı" dedi.

DÜŞMAN KALESİYMİŞ GİBİ...

Mardin'in Nusaybin ilçesinde konuşma yapan Yüksekdağ, kayyum atanan belediyelerin teröre verdiği desteğe dair hiçbir söz etmezken, Türk bayrağından duyduğu rahatsızlığı şu sözlerle getirdi:

"1980'deki cuntacılar belediyelere el koymamıştı. Kendi belediyelerini sanki düşman kalesiymiş gibi Türk bayraklarıyla donatmamıştı.

Belediye binalarını işgal edebilirsiniz ama Nusaybin'de her sokakta o belediyenin o belediyede seçilmişlerin ruhu yaşar."

PKK'YA SAHİP ÇIKTI

Halkın atamalara karşı çıktığını iddia eden Yüksekdağ, kayyum kararının meşru olmadığını öne sürdü.

PKK'nın mağdur ettiği Kürt halkının devlet tarafından mağdur edildiğini söyleyecek kadar ileri giden HDP Eş Başkanı, 28 belediyede kayyum atadılar. 24'ü Kürtler'in yaşadığı Kürt illerindeki belediyelerdir.

Zaten mağdur edilmiş zaten baskı altına alınmış zaten kan ağlayan topraklarda kurulu belediyelerdir. 4 belediyeyi de kendi oluşturmak istedikleri dizayn ve vitrine uygun olsun diye eklediler kayyum listesine" diye konuştu.

 // Ömer
üzerinde yaşadığımız bu ülkenin selameti, birliği, insanların birlikte kardeşçe huzur içerisinde yaşaması için içten dua eden çaba gösteren herkes benim kardeşimdir. Allah fitne peşinde koşanları amaçlarına varamadan rezil etsin....
14 Eylül 2016 13:56
 // Ömer
Müslümana Bayramı zehir edenlere bu Onurlu Türkiye halkı hayatı zehir etmesini çok iyi biliyor.Hukuktan taviz vermeden Yürekli yargıçların harekete geçmesi için sabredeceğiz. Aski halde o hainlerin havlamaları için ellerine koz vermiş olacağız....
14 Eylül 2016 13:26
 // Ömer
sn. Duman haber sitelerinde bahsettiğiniz tasmaları dışarıda satılıklar olduğu gibi yabancı servislerce sırf tahrik ve kışkırtma amaçlı kurulan sitelerin varlığından halkın oyları ile demokratik bir şekilde iktidarda bulunan hükümetin emrindeki kurum ve kuruluşlar çok iyi farkındalar./ selam ve saygı ile ......
14 Eylül 2016 13:20
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler